Як заправляти машину.

Для нормальної роботи, автомобіль потребує пальному, тому потрібно знати, як і коли необхідно його заправляти.

Про те, що вже пора заправляти машину , можна дізнатися, звернувши увагу на покажчик рівня палива. Всі, без винятку, покажчики палива на сучасних автомобілях, обладнані сигнальною лампочкою. Коли паливо закінчується, вона загоряється.

Подивіться, де в автомобіля знаходиться люк бензобака. Єдиних стандартів не існує, він може бути справа, зліва або ззаду. Тому під'їжджати до бензоколонці необхідно з боку люка. Притискатися занадто близько до заправної колонки не рекомендується, це може утруднити заправку.

Після повної зупинки потрібно обов'язково заглушити двигун. На деякі автозаправні станції в'їзд з пасажирами заборонений. Це пов'язано із забезпеченням безпеки для самих же пасажирів. Звичайно ж, курити там теж суворо забороняється.

Після в'їзду на заправку, потрібно відкрити люк бензобака. У більшості випадків він відкривається з салону.

Обов'язково потрібно заливати той вид палива, який відповідає даному автомобілю. Це може бути дизельне паливо або бензин. Категорично заборонено заправляти бензином дизельні двигуни і навпаки. Це призведе до серйозної поломки двигуна. Якщо автомобіль потребує бензині, то потрібно знати, який він повинен бути марки. Виробники більшості машин рекомендують АІ-95, але цілком можна заправляти машину і маркою бензину АІ-92.

В інструкції до автомобіля обов'язково вказано, який саме бензин підходить для даного автомобіля.

Коли підійде заправник, йому потрібно назвати марку бензину і пройти в касу для оплати. В касі треба обов'язково взяти чек.

Якщо на автозаправній станції немає заправників, то заливати бензин доведеться водієві. Для цього потрібно акуратно зняти з колонки заправний пістолет і вставити його в горловину бензобака і натиснути на важіль, що знаходиться в ньому. На кожній колонці є табло, на якому буде показано, скільки літрів залито в автомобіль і його вартість.

Якщо було замовлено певне число літрів, то подача палива відключиться автоматично. Якщо потрібно залити повний бак, то колонка так само автоматично вимикається, коли він буде заповнений.

Після цього потрібно обережно витягти заправний пістолет, щоб не облитися залишками бензину і повісити його назад на колонку.