Як розуміти мову жестів.

Наше поведінку можна розділити на вербальне і невербальне. Невербальне поведінка, не пов'язане зі словами або промовою, іноді буває важливіше, ніж те, що людина говорить. Сюди входять міміка, жести, погляд, поза людини. Все це може сказати дуже багато, особливо жести.
Інструкція
1
Щоб розуміти мову жестів в повній мірі, потрібно усвідомити собі його специфіку. З одного боку, в кожній країні мову жестів свій. Десь люди обходяться без жестикуляції взагалі, десь не можуть без них висловити свою думку. З іншого боку, у кожної людини є свої особливі жести, властиві тільки йому або скопійовані з когось. І нарешті, є цілком усталені знакові системи, такі, як мову глухонімих, які необхідні їм для спілкування з іншими людьми. Що саме ви розумієте під мову ом жестів і які жести вас цікавлять - вирішувати вам.
2
Якщо ви вирішили опанувати мову ом жестів якоїсь певної країни, щоб у вас не траплялося казусів, то вивчіть для початку специфіку невербальної поведінки в цій країні. Наприклад, в Італії люди, швидше за все, навіть вас не зрозуміють, якщо ви при розмові не будете жестикулювати. В мусульманських же країнах сенс деяких жестів разюче відрізняється від того сенсу, який в ці жести вкладаємо ми, наприклад, відстовбурчений великий палець (жест, яким користуються автостопщики) сприйматиметься там як непристойний.
3
Є відомі всім жести, які виконують функцію заміни того чи іншого слова або виразу. Наприклад, коли нам потрібно дізнатися у людини, яка зараз година, але вголос запитати ми не можемо, ми показуємо на зап'ясті лівої руки з тильного боку - там, де зазвичай знаходиться циферблат наручного годинника. Якщо потрібно, припустимо, змусити людину замовкнути, ми підносимо вказівний палець до витягнутим губам. Цей мову жестів універсальний, але також може варіюватися від країни до країни.
4
Мова жестів, властивий глухонімим, ви можете вивчати по новинах із сурдоперекладом. Але для початку потрібно ознайомитися з «абеткою», де ви знайдете відповідності жестів буквах російського алфавіту. З глухонімими вам навряд чи доведеться поспілкуватися, якщо у вас вже немає таких знайомих: багато хто соромиться свого недоліку і просто не будуть «говорити» з вами взагалі. Крім того, багато психологів виступають проти такого мову а жестів, оскільки він ізолює глухонімих людей від решти суспільства.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DTWielpvYSc
Ви хочете вивчити мову жестів просто з цікавості? Або для вас це є життєво необхідним для спілкування з близькою людиною? У будь-якому випадку, ви завжди зможете знайти однодумців і на просторах інтернету, і в реалі.
Інструкція
1
Якщо ви непогано знаєте англійську мову (а в даному випадку ретранслятора буде недостатньо), зайдіть на один з англомовних сайтів (наприклад, на www.handspeak.com), присвячених не тільки мову у жестів, а й усім труднощам, з якими щодня стикаються глухонімі люди. Можливо, що ознайомившись з матеріалами цих сайтів, ви зрозумієте, що мову жестів - це не дитяча забава і ставитися до людей, які не можуть спілкуватися з цим світом іншим шляхом, треба максимально дбайливо.
2
На жаль, подібних російськомовних сайтів практично немає. Проте останнім часом силами ентузіастів підтримуються в робочому стані кілька блогів, присвячених і мову у жестів, і проблемам адаптації глухонімих. Один з них - http://jestov.net. На цьому сайті ви можете знайти практичне керівництво по освоєнню цього мову а, почитати новини та залишити свої коментарі з приводу прочитаного.
3
Купіть підручник з дактилологія. Такі підручники зараз рідко зустрінеш у вільному продажу (хіба що навчальні посібники, що представляють неповні та усічені відомості про мову е жестів). Тому вам потрібно буде замовити його в одному з інтернет-магазинів або звернутися у великий книжковий центр і, ознайомившись з каталогом, оформити заявку.
4
Купіть підручник з дактилологія. Такі підручники зараз рідко зустрінеш у вільному продажу (хіба що навчальні посібники, що представляють неповні та усічені відомості про мову е жестів). Тому вам потрібно буде замовити його в одному з інтернет-магазинів або звернутися у великий книжковий центр і, ознайомившись з каталогом, оформити заявку. Так, можна замовити нещодавно виданий словник мову а жестів, який містить близько 1800 позицій. Не варто вважати, що в цьому мову е і справді існує така кількість жестів. Справа в тому, що багато понять - складові. Наприклад, 2 жесту: «чоловік» і «одружуватися» означають в перекладі слово «чоловік». Тому в процесі його вивчення необхідно придбати навик поділу конотації (слово в контексті, його емоційний аспект тощо) та денотації (пряме значення слова).
5
Зверніться в суспільство глухих (в Товариство глухонімих в Україні та Республіці Білорусь) для того щоб замовити підручник через них або записатися на курси, які періодично організовують активісти товариства, для тих, хто вирішив освоїти цей мову . Зверніть увагу: для здорових людей навчання здійснюється тільки на платній основі. Якщо ви живете в Москві, зверніться до спеціального центру вивчення мову а жестів.
6
Зайдіть в одну із соціальних мереж і знайдіть вже зареєстровану групу, що займається вивченням мову а жестів, або організуйте свою.
7
Купіть DVD-курс вивчення мову а жестів, випущений спеціально для чуючих людей, охочих його вивчити. Він теж містить близько 1800 найпоширеніших жестів, необхідних для спілкування в побуті.