Як перевірити термін придатності косметики.

У косметичних товарів, як і у багатьох інших, є термін придатності. Якщо використовувати прострочений продукт, можна не тільки не досягти бажаного ефекту, а й занести інфекцію, отримати алергічну реакцію, спровокувати шкірні захворювання. Безумовно, якщо ваш крем або помада змінили консистенцію, колір, неприємно пахнуть - від них краще позбутися. Але ж про закінчення термін а придатності не завжди можна дізнатися відразу за зовнішнім виглядом продукту. І як бути з запечатаній косметикою, яку ви тільки збираєтеся придбати?
Вам знадобиться
  • Доступ в інтернет
Інструкція
1
На косметиці, чий термін зберігання не перевищує 30 місяців, обов'язково повинна бути вказана дата закінчення термін а придатності. Її пишуть прямо на упаковці продукту в форматі місяць/рік або день/місяць/рік. Так, наприклад, цифри 09.13 на вашому шампуні означають, що він збереже всі свої заявлені переваги тільки до вересня 2013 року, а напис 20.12.2012 на коробочці з мінеральними тінями попереджає вас, що їх термін придатності закінчується 20 грудня 2012 року.
2
Але те, що у товару не минув термін придатності, ще не гарантує того, що після відкриття упаковки він залишиться незмінним. Погодьтеся, ви ж не очікуєте, що відкрита банка червоної ікри простоїть у вас в холодильнику, не зіпсувавши, стільки ж, скільки і закритая.Так само і з деякими косметичними засобами. Після того як ви їх відкрили, їх термін придатності змінюється. На таких товарах на упаковці пишуть PАО (Period After Opening - Період Після Відкриття). Це цифра і наступна за нею буква М. 6М означає, що ваш продукт придатний 6 місяців, після того, як ви розкрили упаковку, 12М, відповідно, 12 місяців і так далі.
3
Якщо заявлений термін придатності минає раніше, ніж РАО, із засобом доведеться розлучитися до закінчення означеного періоду. Тобто якщо на упаковці вказано термін 12.12, а РАО 24М, то косметика буде не придатна до використання в грудні 2012 року, а не через два роки після її відкриття. І навпаки, якщо термін придатності набагато довше, ніж РАО, то з товаром доведеться розлучитися, керуючись РАО. Приклад, на кремі вказаний термін придатності 01.15 січня 2015 року, але його РАО 6М, ви відкрили заповітну баночку в лютому 2013, і тому в червні цього ж року її доведеться викинути.
4
Якщо термін придатності косметичного продукту перевищує 30 місяців, виробник зобов'язаний вказати на ньому номер партії або інший шифр, який дозволить встановити час і місце його виготовлення. Єдиного зразка тут немає. Як правило, термін придатності косметичних продуктів не перевищує трьох років, і, розшифрувавши номер партії, ви можете його обчислити самостійно.
5
Погана новина полягає в тому, що у більшості європейських виробників свої стандарти маркування. Наприклад у Сhanel, Caudalie, Clarins, Christian Dior, Givenchy, Guerlain, MaxFactor і ряду інших виробників перша цифра коду - це рік випуску. А у Lancome, Vichy і Maybelline рік випуску - це друга буква року, де латинської А відповідав 2004 рік, В - 2005 рік і так далі. Lancaster вказує першою цифрою рік виготовлення, а наступні - день відповідно до його порядковим номером, коли товар був виготовлений. Порядковий номер дня вказує і Biotherm, але в їх коді рік позначає друга буква. Погодьтеся, за такої хаотичної системі запам'ятати правила розшифровки кодів можна тільки для декількох улюблених марок.
6
Ви можете використовувати, так звані, косметичні калькулятори онлайн. Досить завантажити один з таких сайтів, вибрати марку продукту, ввести код і програма розшифрує все за вас.
Зверніть увагу
На жаль, навіть далеко не вичерпаний термін придатності ще не може служити гарантією того, що товар не зіпсований. Порушення умов зберігання можуть спричинити сумні наслідки для косметики. Якщо ви відзначаєте зміна текстури, структури і, особливо, неприємний запах у купленого товару, вимагайте його заміни.