Як дізнатися свій мак.

Чи не кожен користувач ПК в наш час є за сумісництвом ще й користувачем мережі інтернет. Ситуації в житті бувають різні, і іноді нам потрібно дізнатися не тільки свій айпі-адресу, маску підмережі, шлюз і тому подібні речі, але таку характеристику мережевої карти, як її мак-адресу .
Інструкція
1
Для початку визначимо, що ж таке мак-адресу . Грубо кажучи, це ідентифікаційний номер мережевої карти, що дозволяє однозначно відрізняти її від інших карток схожою архітектури. Проте варто пам'ятати, що не всі мережеві протоколи використовують мак-адресу а і не скрізь потрібна глобальна унікальність цих адрес. Приміром, в локальній мережі адреса має бути унікальним, але в рамках Інтернету адреса може і повторіться.Узнать свій мак можна за допомогою використання консольних команд.
2
Метод виклику консолі в кожній операційній системі свій. Для Windows Xp - це «Пуск» - «Виконати» - «cmd», для ОС Linux зазвичай використовують поєднання клавіш Ctrl + Alt + F1 або Ctrl + Alt + F2 і т.д. (До Ctrl + Alt + F6).
3
Для того, щоб дізнатися MAC-адресу мережевого пристрою, використовуються наступні команди: Windows - ipconfig/all - більш детально розписує - який MAC-адресу до якого мережевому інтерфейсу относітся.Для Linux же в командному рядку необхідно набити наступний код - ifconfig -a | grep HWaddr.
4
Mac OS X - ifconfig, або в Системних Настройках> Мережа> вибрати підключення> Додатково> Ethernet> Ідентифікатор Ethernet.
5
Існує думка, що мак-адресу жорстко «вшитий» в схеми мережевої карти і змінити його програмно жодним чином не можна. Дане твердження вірно лише частково, т.к. воно виконується тільки для систем з підвищеними вимогами до рівня безпеки, наприклад, для телекомунікації.
6
В інших випадках ця адреса легко змінюється програмним шляхом. Це можливо тому, що значення, вказане через драйвер, важливіше, ніж зашитий в плату.
7
Для того, щоб змінити mac-адресу в ОС Windows зробіть следующее.Пройдіте за адресою «Пуск» - «Панель управління» - «Мережеві підключення» - виберіть необхідне підключення - натисніть правою кнопкою миші - «Властивості» - « Налаштувати »- вкладка« Додатково ».В списку властивостей шукаємо параметр Network Address.В з'явився поле" Значення "вводимо потрібну установку.
8
Встановлений адресу можна перевірити за допомогою команди ipconfig/all.
9
В Лінуксі мак-адресу міняється наступною командою від користувача root: # ifconfig ethN hw etherгде ethN - ім'я мережевого інтерфейсу.