Як перевірити мед йодом. Як перевірити мед справжній чи ні.

Натуральний мед - не така вже й рідкість в наших магазинах, на ринках і в торгових наметах. Всі продавці запевняють у високій якості свого меду, готові надати сертифікати і навіть дають його спробувати. Однак, купуючи мед з рук, як, втім, і в солідному магазині можна заплатити за підробку і при цьому так і залишитися в невіданні.
Вам знадобиться
  • мед
  • вода
  • стакан
  • йод
  • оцет
Інструкція
1
Розчиніть чайну ложку меду в чарці ледь теплої води. Перемішайте, щоб рідина прийняла однорідну консистенцію.
2
Капните в суміш 3-4 краплі йоду.
3
посинілі вода, навіть невеликі сині розводи явно вкажуть на додавання крохмалю чи борошна в мед для густоти і ваги. Це неякісна підробка, від вживання якої слід утриматися.
4
В цей же розчин можна крапнути трохи оцту. Вода засичала - в мед насипали крейдяну крихту. Знову ж для ваги і приховування ознак зіпсованості продукту.
5
Ненатуральний продукт можна визначити, просто залишивши стакан з розчиненим у теплій воді медом на годину. Випав на дно осад або утворилися пластівці на поверхні знову вкаже на домішки в меді.
Корисна порада
Дуже дешевий мед найчастіше виявляється цукровим сиропом, який злегка підфарбований чаєм. Для перевірки використовуйте всі свої органи чуття: нюхайте, дивіться, спробуйте. Натуральний мед не повинен пахнути травами, квітами або шоколадом. А вже тим більше будь-якими ароматизаторами. На вигляд мед повинен бути тягучим, переливаються, золотавим і пружним. На смак мед, розбавлений цукровим сиропом, буде занадто водянистим і ненатуральним.