Як розпізнати набряки.

При деяких станах організму, викликаних хворобою або неправильним харчуванням, може відбутися порушення припливу і відтоку тканинної рідини. Її скупчення в тканинах викликає їх набухання, збільшення і набряк. На відміну від внутрішніх набряків зовнішні набряки відразу помітні і можуть з'являтися на тулуб, нижніх і верхніх кінцівках, а також на обличчі. Локалізація набряку може бути ознакою конкретного захворювання.
Інструкція
1
Набряклі місця подібні тесту: при натисканні утворюється ямка, яка зберігає свою форму тривалий час. Так як набряк здавлює кровоносні судини, шкіра бліда і холодна.
2
Механічні або застійні набряки виникають при застійних явищах крові у венах і бувають загальні та місцеві. При хворобах серця можуть розвинутися загальні набряки , починаються вони зазвичай з віддалених від серця частин. Спочатку набрякають ступні ніг, далі гомілки і стегна. В тривалому положенні лежачи набряки можуть з'явитися на крижах і розвиваються поступово в органах черевної та грудної порожнини. Внутрішні набряки не видно, але більш небезпечні для життя.
3
Ниркові набряки розвиваються при захворюваннях нирок, які ведуть до виділення з сечею великої кількості білка і дефіциту їх в крові. А тим часом саме білки утримують воду в крові і при зниженні їх кількості, вода починає переходити в тканини, викликаючи набряки . Крім того, деякі захворювання нирок сприяють затримці в організмі хлористого натрію, здатного утримувати рідину в тканинах. Таку ж дію надає вживання надмірної кількості солоної їжі. Для ниркових набряків характерна локалізація на обличчі, переважно під очима, оскільки шкіра повік має більш пухку підшкірну клітковину, що вміщає велику кількість води.
4
Голодні набряки виникають при вираженому та хронічному недоїданні, особливо білкової їжі. Причиною набряків є кров бідна білками, не здатна утримувати рідину в кровоносній руслі.
5
Нервові набряки можуть виникнути при ураженні судинного нервів сприяють різкому розширенню деяких кровоносних судин, розтягнення яких сприяє випотіванню з них рідини в тканину. Для нервових набряків характерно швидке виникнення і зникнення.
6
Токсичні набряки можуть виникнути під впливом отруйних речовин від укусів отруйних комах, змій, а також при харчової непереносимості.
7
Усунення набряків повинно бути з лікування основної причини їх виникнення.