Як розташувати грядки на городі.

Правильне планування городу дозволить вам отримати хороший урожай, значить, час і зусилля, витрачені на посадку і догляд, не пропадуть даром. Ваш город подарує вам не тільки овочі і зелень, але і гарний настрій.
Вам знадобиться
  • Довідкова література, папір та лінійка, олівець і рулетка.
Інструкція
1
Обміркуйте план вашого городу спочатку на папері, а потім на місцевості. Грядки розташовуйте так, щоб на них максимально потрапляло сонячне світло. Ідеально, коли плодові дерева закривають город від холодного вітру з північного боку. Якщо старі дерева затінюють грядки, а вирубувати ви їх не збираєтеся, то обріжте їм верхні гілки так, щоб сонце проходило крізь крони.
2
Грядки розміщуйте з півночі на південь. Якщо город розташований під ухил, то посадки повинні бути проведені поперек пагорба, щоб земля не сходила вниз під час вітру і дощу.
3
При знаходженні вашого городу в низині, оформляйте високі грядки. Не забувайте про дренажні траншеї для видалення надлишків води.
4
Робіть одразу широкі і зручні проходи між грядками. У вас повинна бути можливість пройти з візком в будь-яку частину городу.
5
Відразу передбачте місце для компостної купи. В неї ви будете складати бур'яни з городу та інші залишки, щоб все перепрілої, а потім вийшло відмінне органічне добриво для ваших грядок. До купі повинен бути зручний прохід через город.
6
перекопувати землю для грядок восени після збору врожаю. Тому про розташування посадок на городі на майбутній рік потрібно задуматися ще влітку. Городні культури висмоктують із землі певні поживні речовини. Не можна садити однакові рослини два роки поспіль на одне місце. При плануванні грядок враховуйте попередників нових посадок. Розвиток рослин залежить від того, які поживні речовини залишилися в грунті.
7
Враховуйте, які рослини будуть розташовуватися на сусідніх грядках. Ваші посадки можуть самі охороняти себе від шкідників, залучати комах для запилення, а можуть хворіти разом і погано діяти на ріст і дозрівання один одного. Садіть рослини за правилами на найближчих грядках. Звіряйтеся з довідковою літературою.