Як зробити килим своїми руками.

Стати володарем симпатичного сільського килимка розміром 75 см на 45 см з вовняної тканини легко! Його можна зробити самому, використовуючи непотрібні вовняні ковдри і відрізки вовняної тканини. Щоб виріб вийшло яскравим і оригінальним, використовуйте різноколірні клапті. Хороше поєднання - чорно-біла основна гамма з додаванням червоних, сірих і кремових клаптів. Отже, приступимо до виготовлення килимка.
Вам знадобиться
  • Вовняна різнобарвна тканина, ножиці, х/б нитки в колір тканини, англійська шпилька, тканина для підкладки 80 * 50см.
Інструкція
1
Для початку необхідно нарізати тканину смугами. Якщо наявні у вас відрізки вовняної тканини, однакові по товщині, то ширина смуг повинна складати близько 6 см. Якщо ж товщина тканини різна, наріжте її так: • смуги з найбільш товстої тканини шириною до 6 см • з тканини середньої товщини - до 7 см • з самої тонкої тканини - близько 10 см шириною. Рекомендується зробити пробну косичку для визначення оптимального поєднання смужок різної товщини, при якому косичка виходить рівною.
2
Для створення килимка необхідно, щоб довжина смуг тканини була 120 см. Якщо у вас матеріал менше потрібної довжини, то зшийте його наступним чином: дві смужки однакової тканини покладіть під кутом 90 градусів один до одного і зшийте їх разом під кутом 45 градусів вручну або на швейній машині, використовуючи нитки в тон зшиваємо тканини. Ображати тканина у шва так, щоб розмір «хвостика» не перевищував 5 мм.
3
Після того, як всі смуги підготовлені, можна приступати до плетіння косичок. Скріпіть разом кінці трьох смужок за допомогою шпильки і зафіксуйте її на тому рівні, де вам зручно буде займатися плетінням. Після того, як косичка готова, закріпіть її кінці ниткою або шпильками, щоб вона не розплелися. Вибираючи контрастні смуги тканини, сплетіть ще 10 кісок.
4
Викладіть в ряд наявні косички, і, змінюючи їх місцями, підберіть найкраще поєднання кольорів для вашого килимка.
5
Тепер необхідно косички зшити. Для цього покладіть дві косички поруч на рівну поверхню і подровняйте їх кінці. Відступите від краю вироби приблизно 9 см і довгою голкою з подвійною ниткою зшивайте косички, почергово пропускаючи стібок через край однієї, потім через край інший. Не затягуйте нитку занадто сильно і стежте за тим, щоб стібки не були видні на лицьовій стороні вашого виробу. Коли до краю косички залишиться приблизно 9 см, зробіть кілька додаткових стібків, закріпивши кінець шва. Зшийте таким чином все заготовлені коси.
6
Виберіть червону вовняну тканину і наріжте її смугами. Готові смуги зшийте з таким розрахунком: три ширини килима повинні рівнятися довжині однієї смуги. Довгі краю смуги зшийте разом, щоб вона мала вигляд трубки.
7
Чергуючи косички в шаховому порядку, пропустіть крізь них трубку з червоної тканини. На протилежному кінці килимка закріпіть її декількома стібками, уникаючи сильного затягування нитки. Знову переплітаючи трубку з косичками, поверніться назад до краю килимка.
8
Перед тим, як остаточно закріпити кінець трубки з червоної тканини, переконайтеся, що кінці кісок розправлені. Після того, як трубка буде пришита до краю килимка, обріжте її кінчик і подверніте залишки під край килима. Точно так же обробіть протилежний край вироби.
9
Покладіть килимок виворотом вгору. Зафіксуйте шпильками підкладку, підвернувши краю матеріалу на 2-2,5 см. Перевернувши килимок, перевірте, чи не виходить підкладка за його краї. Якщо все гаразд, починайте пришивати підкладковий матеріал до вивороту килимка перпендикулярно кісок. Зробіть п'ять паралельних строчок, чергуючи довгі внутрішні стібки з маленькими зовнішніми. Завершіть виготовлення килимка, закріпивши стібками підкладку по всіх периметру вироби.
Техніки килимарства дійшли до наших днів практично в первозданному вигляді. Спочатку ви створюєте ткану основу, в яку потім вплітали ворс. Кожну ниточку слід зав'язувати вручну вузлом. Килимарниці, що володіють досвідом, витрачають на кожен вузол близько 2 секунд, а за допомогою верстатів можуть зав'язати до 14 тисяч вузлів в день. Все залежить від виду візерунка і щільності плетіння. Якість і вартість килима визначайте щільністю плетіння.
Вам знадобиться
  • рамка, внутрішній розмір якої становить 20 х 25 см, паличка довжиною 20 см і нитки для основи, вовняні нитки - 150 г, картонна смужка 3 см х 20 см, ножиці, товста голка.
Інструкція
1
Починайте вчитися ткати килимки з національними мотивами. Завжди легше знайти достатньо простий малюнок з характерними кольорами: червоним, жовтим, чорним з додаванням зеленого або коричневого. При бажанні малюнок можете намалювати самі.Возьміте розмір 18 см х 15 см. Визначайте щільність - 22 вузла, це буде 22 пари на кожні 10 см.
2
Підготуйте технічний малюнок. Легше вам буде працювати з квітами, птахами. Не робіть занадто дрібних форм. Ваше панівне напрямок - по горизонталі, тобто більшість ваших ліній повинні йти горизонтально або дотримуйтеся задачею не більше 45 градусів. Визначтеся, де ви розташуєте кожен колір, вкажіть ці місця на малюнку або розфарбуйте його. Не знімайте папір по межах малюнка, залишайте 2 - 3 см. Адже потім потрібно буде пришити малюнок до заробіток.
3
Натягніть основу. При ширині килимка, яку ви обрали, 18 см і щільності вузлів 22 ви повинні натягнути 39,5 пар, куди увійде 79 ниток.
4
Розділіть паличкою нитки на парні і непарні ряди. Вставте з нижнього краю картонну смужку. Тепер сплетіть 2 "косички" - одна буде вгорі і інша внизу. Сотка заробітку шириною 1,5 см - 2 см. Покладіть технічний малюнок в задній частині основи. Великими стібками пришийте малюнок до заробіток таким чином, щоб він не сповзав вниз і не косив.
5
Виберіть перший колір по ходу малюнка і ТКВТ в межах даного кольору. Той елемент, який потрібно зробити "опуклим", ТКВТ за допомогою більш коротких прокідок.
6
У місцях з вертикальними лініями довше 1 см, робіть зчеплення утков, щоб не вийшли великі дірки. ТКВТ за схемою малюнка, перевіряйте точність. По ходу пришивайте декількома стібками свій малюнок до зітканій. Доглядайте, щоб килимок не стягувався в окремих місцях. Коли малюнок Витків повністю, то сотка заробітки до 2см. Прикладіть до неї верхню косичку, тепер ображати нитки основи, але залиште 5 - 7 см у верхньому і нижньому краї.
7
Підігніть заробітку і пришити підкладку.