Як зробити пар. Як зробити котел з бляшаної банки.

Пар бачили всі. Він виходить, якщо поставити, наприклад, на плиту чайник і довести його до кипіння. Вода почне випаровуватися і з бульканням виходить з чайника через носик і навіть кришку. Але яким чином працюють різні пристрої, рушійною силою яких є пар? В основі будь-якого парового двигуна лежить паровий котел, який для експерименту можна зробити і самим.
Вам знадобиться
 • 2 консервні банки
 • Ножиці по металу
 • Мідна трубка від теплообмінника холодильника
 • Гумова трубка
 • Залізна дріт
 • Дерев'яна паличка
 • Паяльник
 • Кернер або будь-який інший металевий стержень
 • Примус або газовий пальник
 • Циркуль
 • Зубило
 • Вязальная спиця
Інструкція
1
Вимийте банки, видаливши етикетки і залишки вмісту. Банки бажано знежирити, для цього підійде мильна вода. З того боку, з якою банку була розкрита, видаліть бічній обід. Ображати таким чином обидві банки. В днище однієї з банок, на відстані 2-2,5 см від краю, зробіть отвір діаметром приблизно близько 5 мм. Розмір отвору повинен відповідати діаметру трубки побутового холодильника.
2
Візьміть шматок трубки. Відріжте шматок завдовжки 10 см. Злегка розвальцьо його з одного торця так, щоб трубка, вставлена в отвір, не проходила далі розвальцьовування. Ретельно облуди краю отвору і развальцованний кінець трубки. Просмикніть трубку зсередини банки назовні і припаяйте її так, щоб кінець її виступав назовні.
3
Вставте банки одну в іншу так, щоб утворилася коробка з виходить назовні мідною трубкою. Припаяйте банки один до одного по краю, щоб вийшов герметичний котел. Можна зміцнити котел, напаяти по обвідної 4-6 смужок жерсті.
4
Через отвір трубки залийте в котел воду не менше, ніж на 2/3 його об'єму. На кінець мідної трубки надіньте гумову трубку. На другий кінець гумової трубки закріпіть сопло. Воно являє собою шматок мідної трубки, заплющенний з вихідного кінця до утворення отвору в 1-1,5 мм. З цього маленького отвору виходитиме пар. Для міцності примотати гумову трубку до одержали соплу зовні кількома витками 1-мм залізної дроту. Ця ж дріт фіксує дерев'яну ручку - паличку довжиною 30-40 см, за допомогою якої спрямовується стругаючи пара. Отриманий паровий котел можна поставити на газовий пальник або примус. Дочекайтеся, поки вода закипить, а з сопла почне надходити пар.
5
На підставі цього котла можна зробити парову турбіну. Візьміть круглий шматок жерсті діаметром 10 см. Знайдіть центр. З цього ж центру Вичертите окружність діаметром, в два рази меншим діаметра турбіни, тобто в даному випадку 5 см. Розділіть обидві окружності на 12 частин і проведіть з центру радіуси через точки на обох окружностях. Ножицями по металу зробіть надрізи по цих радіусів від однієї окружності до іншої. Кожну з 12 частин розділіть навпіл і поставте крапку. Зубилом прорубайте відрізки від прорізи до зазначеного центру лопаті. Зігніть кожну лопать по зазначеної лінії під кутом приблизно 45 ° до поверхні диска, все в одному напрямку. Пробийте отвір в центрі так, щоб у нього можна було вставити вязальную спицю. Це буде вісь турбіни. Диск і вісь спаяти. Візьміть 2 дерев'яних бруска заввишки трохи більше радіуса турбіни. Просвердлите в них отвори і вставте вісь турбіни. Поставте конструкцію на стіл. Розташуйте паровий котел і турбіну так, щоб струмінь пара перебувала в площині диска турбіни, і направте струмінь пара на лопаті. Міняючи відстань і кут сопла щодо диска і лопатей, поспостерігайте роботу парової турбіни.
Зверніть увагу
Потрібно використовувати невисокі консервні банки, наприклад, з-під рибних консервов.Пріпаівать трубку потрібно зсередини банки звичайним пріпоем.Поскольку котел непрозорий, рекомендується заздалегідь заміряти його місткість.
Корисна порада
Кінець гумової трубки, який кріпиться безпосередньо до виходу котла, ні в якому разі прикручувати дротом можна. Він грає роль запобіжного клапана в разі загрози розриву котла. Щоб вісь не зміщувати відносно брусків, можна з внутрішньої сторони брусків намотати на вісь кілька витків м'якого мідного дроту і припаяти дріт до осі.