Як навчитися водити автомобіль. Як водити машину.

Сьогодні автомобіль є невід'ємною частиною сучасного життя, і все більша кількість людей прагне навчитися ним керувати. Людині, яка жодного разу не сидів за кермом, керування автомобілем здається чимось фантастичним, і він може думати, що осягнути цю науку буде нелегко, але насправді це не так.

По суті, навчитися водити машину не так вже й складно. Деякі навички водіння легко придбати самостійно. Для початку потрібно сісти в тренажер-імітатор або в салон справжнього автомобіля. Слід запам'ятати розташування покажчиків на панелі приладів, важелів і педалей. Необхідно знати, яка кнопка або важіль відповідає за ту чи іншу функцію. Це потрібно вам для того, щоб в процесі їзди не згадувати і не шукати потрібний перемикач або датчик. Щоб запам'ятати все, багато часу не потрібно. Але щоб руки автоматично виконували потрібну дію, потрібна практика. Всі важелі, педалі і перемикачі потрібно знаходити наосліп, не дивлячись, на них.

Уважно вивчіть індикацію на щитку приладів. Будь-які показання ви повинні бачити периферичним зором, не відволікаючись від дороги. Права рука автоматично перемикає передачі важелем, який знаходиться праворуч. Перемикання передач відбувається на рівні підсвідомості. Не думайте про витрачений на вивчення приладів часу: щоб навчитися водити автомобіль, його доведеться витратити немало. За кермом потрібно сидіти вільно, не напружено, руки повинні лежати без натиску на кермі. При необхідності ви повинні легко діставати до будь-якого важеля або кнопки. Ноги повинні натискати на педалі теж легко, без зусиль. Привчитеся дивитися вперед - не так на край капота, а паралельно йому.

Налаштуйте правильно дзеркала заднього виду. При налаштуванні бічних дзеркал ви повинні бачити тільки край заднього крила. Потрібно вміти правильно рушати з місця. Для цього необхідно навчитися синхронно рухати правою і лівою ногою. Коли права нога тисне на педаль газу, ліва потихеньку відпускає педаль зчеплення. Коли ви ці рухи відробите до автоматизму, тоді машина буде починати рух плавно, без ривків.

Але якщо ви хочете пройти грамотне навчання і добре навчитися водити автомобіль, потрібно вчинити в автошколу. Так як ви вже освоїли і вивчили автомобіль, вам буде легко даватися навчання. В автошколі інструктор навчить вас рушати з місця в гору, рухатися заднім ходом і багато чому іншому. Управляти автомобілем може навчитися будь-яка людина