Як перевірити автомобільний акумулятор. нормальне напруга акумуляторної батареї.

При відмові акумулятора під час експлуатації автомобіля виникає необхідність у його перевірці. Це можна зробити двома способами: перевірити щільність електроліту або заміряти напругу акумулятора.

Щільність електроліту вимірюється ареометром. Для виміру потрібно взяти пробу з кожної банки акумуляторної батареї. Необхідно також заміряти і температуру електроліту. Якщо вона вища тридцяти градусів, то величина поправки додається до свідчень ареометра. Але якщо температура нижче нуля градусів за Цельсієм, величина поправки віднімається з показань приладу. Якщо взимку розряджена хоча б одна банка акумулятора (більше ніж на двадцять п'ять відсотків), доведеться зняти його і підзарядити. Влітку допускається розрядка до п'ятдесяти відсотків.

Під час заміру густини електроліту не допускайте його потрапляння на поверхню акумуляторної батареї або кузова, а також на інші деталі автомобіля (і вже тим більше - на ваш одяг або руки). Електроліт містить сірчану кислоту, а вона викликає корозію та опіки. Не можна заміряти щільність електроліту, якщо він занадто холодний або гарячий. Його оптимальна температура під час перевірки щільності становить від п'ятнадцяти до двадцяти семи градусів за Цельсієм.

Для того щоб перевірити автомобільний акумулятор з точки зору рівня напруги, застосовують навантажувальну вилку. Вона складається з рукоятки, двох контактних ніжок, вольтметра і навантажувального опору. Величина опору в цьому приладі залежить від ємності акумулятора. Для акумуляторної батареї ємністю 40-65 А-ч необхідно опір 0,018-0,020 Ом. Напруга окремих банок під час перевірки вилкою навантаження повинно бути в межах 2,0-2,2 В (з вимкненими навантажувальними опорами). Якщо без навантаження в акумуляторі нормальне напруження, то далі його слід перевірити під навантаженням.

При перевірці акумуляторної батареї навантажувальну вилку включають таким чином: притискають ніжки до штирів акумулятора на 5 секунд і стежать за показаннями вольтметра. Величина напруги визначається на п'ятій секунді за шкалою вольтметра. При справній та повністю зарядженій акумуляторної батареї в кінці п'ятої секунди напруга в кожній банці повинно бути в межах 1,7-1,8 В. За ступенем щільності електроліту в акумуляторної батареї за допомогою таблиці встановлюється ступінь його зарядки, і робиться висновок. Якщо щільність електроліту менше на 0,01, ніж належить, то акумулятор розряджений на 6%.