Як розплавити свинець. правило плавки свинцю в домашніх умовах.

Питання про те, як розплавити свинець , виникає у багатьох, як початківців, так і бувалих рибалок. Адже потреба в плавці свинцю в домашніх умовах випливає, як правило, з бажання виготовити грузила, блешні і блешні по своєму унікальному ескізу. Треба сказати, що даний процес досить простий і не представляє особливих труднощів. Температура плавлення свинцю дорівнює 327,4 градусам Цельсія. Це дозволяє плавити його в керамічних, сталевих і навіть алюмінієвих ємностях прямо на газовому пальнику побутової плити.
Вам знадобиться
  • Керамічний тигель, або сталевий посуд з жаростійкої ручкою. Сталеві щипці або лопатка.
Інструкція
1
Підготуйте ємність для плавлення. Переконайтеся в тому, що вона досить чиста і не містить органічних забруднень. Перевірте надійність кріплення рукояті, якщо така є.
2
Підготуйте свинець . Якщо є достатньо великий шматок металу, розділіть його на невеликі фрагменти. Якщо свинець фізично з'єднаний з великою кількістю чужорідних речовин (як в старих акумуляторах), по можливості видаліть їх.
3
Прогрейте ємність, в якій проводитиметься плавлення. Надійно встановіть ємність над газовим пальником. Запаліть вогонь. Відрегулюйте подачу газу так, щоб полум'я було невеликим. Зачекайте, поки ємність прогріється. Прогрів необхідний для випарювання вологи з поверхні ємності, вигоряння органічних речовин і запобігання руйнування керамічного посуду через швидке нерівномірного термічного розширення.
4
Розплавте свинець . Помістіть в ємність кілька шматочків свинцю. Для того щоб уникнути опіку, робіть це щипцями або лопаткою. Дочекайтеся їх повного розплавлення. Додавайте в розплав порції свинцю до отримання необхідної кількості рідкого металу. Поступове додавання свинцю в розплав прискорює процес плавлення, оскільки тверді фрагменти контактують з рідкою фракцією, що збільшує площу зіткнення і покращує теплопередачу.
Зверніть увагу
Розплав свинцю має дуже високу температуру. Остерігайтеся потрапляння його на шкіру, одяг і легко займисті предмети. Працюйте на вулиці або в дуже добре провітрюваному приміщенні, так як пари свинцю токсичні.
Корисна порада
Розплавити свинець можна навіть в консервній банці, міцно встановивши її над газовим пальником.
Свинець відразу розпізнається за зовнішніми ознаками, він досить гнучкий, не ламається, з легкістю плавиться під молотком, має темно-сірий колір. Він відноситься до легкоплавким металам, так як плавиться при 327 градусах. У тому випадку якщо він знаходиться в сплаві з іншим металом, температура плавлення може значно знизитися або підвищитися. Свинець цілком підходить для ливарних робіт в домашніх умовах
Інструкція
1
Дістати свинець абсолютно не складно, це можна зробити в організаціях, що займаються утилізацією сировини. Бажано купувати більш чистий свинець. Перед початком плавки свинцю, приготуйте форму, в яку будете його заливати. Візьміть стару чавунну каструлю, поставте її на вогонь, шматочки свинцю складіть в каструлю і тримайте на вогні доти, поки свинець трохи стане схожим на блискучу рідину. Слідкуйте, щоб не залишалося дрібних шматочків. Якщо температура, необхідна для плавлення свинцю, буде перевищена, він почне набувати червонуватий відтінок.
2
В той час поки свинець знаходиться на вогні, підготуйте форму для заливки, трохи розігрів її, що дозволить уникнути часткової або нерівній виливки. Після цього форму затисніть в лещатах, прикріплених до столу. Для цих цілей також існують спеціальні струбцини і форми з привареними ручками.
3
Щойно свинець розплавиться, соскребите з його поверхні ножем або ложкою все сміття. Потім великою ложкою зачерпніть невелика кількість свинцю і обережно залийте в форму, попередньо поставивши її біля каструлі, так як він може розплескатися і залишити серйозні опіки на руках. Люди, які постійно працюють зі свинцем, воліють розливати його в форму спеціальної ложкою, що має збоку невелику виїмку.
4
Зачекайте кілька хвилин, поки свинець застигне, після цього звільніть форму від лещат, відкрийте її. Працювати краще в рукавичках, так як форма буде дуже гарячою.
5
Остаточно готовий виріб охолоне не менше ніж через годину. Все витрати через нерівного прилягання частин форми можна обрізати ножем.
6
Свинець можна добути й зі звичайного акумулятора. Для цього акумулятор розберіть, слив попередньо кислоту і залишивши в перевернутому стані на один день. Після відколи бічні сторони акумулятора і дістаньте свинцеві пластини, які знаходяться в гумових пакетах. Розплавте їх описаним вище способом. А запобігти поверхневе окислення при плавці допоможе деревне вугілля - просто посипте його поверх свинцю під час плавки.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що свинець легко плавиться, форму він заповнює гірше, ніж інші легкоплавкие металли.В холодну форму розливати свинець не можна, так як він може при зіткненні з холодною поверхнею дати бризки.