Як підключити автомобільний сабвуфер.

В цілому в автомобілі використовується чотири типи акустичних пристроїв: голосовий тип, корпус з фазоінвертором (ФК), закритий тип (ЗК), і, нарешті, акустичний екран (freeair).

В магазинах продаються сабвуфери з різною кількістю обмоток, від однієї до чотирьох. Збільшення кількості обмоток - це хитрий хід виготовлювачів. Таке рішення дозволяє застосовувати декілька малопотужних підсилювачів замість одного потужного. На якість звуку це не впливає.

У продажу також є активні корпусні сабвуфери, їх варто відзначити окремо. Торік на ринку автомобільних акустичних систем можна було зустріти велику кількість моделей, що залучають не лише високим рівнем якості звучання, але і рівнем звукового тиску. Серйозний виробник намагається досягти найвищої якості звуку. Він позбавить вас від пошуків всіх необхідних компонентів і сам підбере все необхідне: і підсилювач, і НЧ-гучномовець. Активні сабвуфери хороші тим, що їх легко встановлювати, вони відрізняються простотою в налаштуванні і в багатьох випадках обладнані високорівневими входами, в які можна підключити головні пристрої. Але є у активних сабвуферів і серйозний недолік: відсутність виходів вбудованого підсилювача (якщо він вийде з ладу, сабвуфер буде марним).

В першу чергу вибір акустичної системи і місця для якісної установки НЧ-головки залежить від кузова автомобіля . По конструкції кузова сучасні автомобілі можна розділити на три класи: автомобілі з багажником, ізольованим від салону (седан); машини з відкритим кузовом (кабріолет); авто з багажником, поєднаним з салоном (універсал). Для кожного з цих типів салону існують свої особливості установки акустичної системи.

Припустимо, ви хочете встановити НЧ-динамік в автомобіль типу «седан». Варто відзначити, що в машини з таким типом кузова складно встановити сабвуфер. Можна підключити автомобільний сабвуфер в бічній стінці або в багажнику. Але тоді в салон будуть проникати тільки низькі частоти. Ця особливість викликана акустичної екрануванням і вібраціями, що відбуваються в самому кузові автомобіля. Щоб в салоні машини неодмінно чувся бас, доведеться піти на деякі хитрощі. Найкращим місцем для правильної установки НЧ-головки в машинах з таким типом кузова вважається задня полку. Там можна легко підключити автомобільний сабвуфер. А ось в автомобілі з типом кузова «універсал» можна застосовувати будь-які способи акустичного оформлення.

Меломани прагнуть слухати музику з максимально високою якістю звуку. Для цього необхідно мати хорошу звукову апаратуру, яка коштує чимало грошей. Однак можна використовувати цілком неординарні рішення. Наприклад, підключити автомобільний сабвуфер до комп'ютера і насолоджуватися глибокими басами.
Вам знадобиться
  • - автомобільний сабвуфер;
  • - звукові дроти;
  • - паяльник;
  • - блок живлення від компьютра;
  • - інструменти ;
  • - дерево для виготовлення короба;
  • - матеріал для обшивки.
Інструкція
1
Подумайте, чи варто підключати автомобільний сабвуфер до комп'ютера для прослуховування музики будинку. Якщо у вас квартира невеликого метражу, то установка такого девайса в ній недоцільна, так як автоакустика володіє вельми високою гучністю. Скла в квартирі можуть просто не витримати вібрації від сабвуфера і лопнути. Тому уважно ознайомтеся з характеристиками сабвуфера, а також розрахуйте площа, яку будуть покривати баси.
2
У будь-якому комп'ютерному магазині придбайте блок живлення. Справа в тому, що автомобільний сабвуфер розрахований на роботу від 12 вольт. Тому необхідний блок живлення, який перетворюватиме 220 в 12 вольт. З'ясуйте, який у вас сабвуфер. Вони бувають активні і пасивні. Відмінність полягає в тому, що в активний сабвуфер вбудований підсилювач, в пасивному ж його немає. Якщо у вас пасивний сабвуфер, то доведеться докупити підсилювач. Правильно підібрати оний вам допоможе продавець-консультант. Просто повідомте йому модель вашого сабвуфера. Також дізнайтеся, яка звукова карта встановлена у вашому комп'ютері. На ній обов'язково повинні бути роз'єми типу "тюльпан". Це дозволить домогтися максимальної якості звучання. Для активного сабвуфера цілком вистачить звичайного роз'єму "міні-джек".
3
Подбайте про корпус сабвуфера. Можна самостійно виготовити новий корпус з дерева і обтягнути його яким-небудь матеріалом. Блок живлення встановіть всередині. При цьому обов'язково ретельно закріпіть його, щоб він не видавав сторонніх звуків при вібрації. Підсилювач можна прикрутити болтами на тильній стороні короба. Далі підключіть підсилювач до комп'ютери через роз'єми "тюльпан". Сабвуфер підключіть до виходів підсилювача. Якщо сабвуфер активний, то необхідно підключити його безпосередньо до комп'ютера через "міні-джек". Увімкніть блок живлення. Перевірте працездатність зібраної конструкції і насолоджуйтеся музикою.