Як розсадити герань. розсадити пеларгонію.

Герань (пеларгонія) - це невибаглива рослина, яке може цвісти майже цілий рік. Нею прикрашають балкони і квітники в саду. Вона прекрасно відчуває себе на підвіконні. Герань є природним антисептиком і очищає повітря в квартирі від шкідливих мікробів. Після зимівлі на підвіконні, якщо квітка сильно розрісся, то розсадите його.
Вам знадобиться
  • - перезимувати герань;
  • - Гострий ніж;
  • - Пісок;
  • - Вода;
  • - Нові горщики;
  • - Дернова земля;
  • - Торф;
  • - Гній або перегній.
Інструкція
1
пересаджування і живцюванням гераней займайтеся в кінці лютого-початку березня. Але якщо пеларгонія рясно закустілась, то зробити видалення з неї живців можна в будь-який час року.
2
Срежьте живці зі старого куща під косим кутом. Робіть цю процедуру гострим ножем. Обережно видаліть з втечі бутони, якщо вони є. Залиште по 4-6 листочків. Нижні листочки з держака видаліть. Чи не зберігайте старе рослина, воно в новому квітучому сезоні буде негарним.
3
Покладіть живці на паперовий рушник в затемнене місце на пару годин. Зріз повинен подвяліть. Вкорінювати живці можна кількома способами.
4
Перший спосіб: поставте черешки в стаканчик з водою. Через три тижні герань дасть корінці. Її можна буде пересадити в горщик.
5
Другий спосіб: насипте в маленьку ємність торф з піском в рівній пропорції. Глибоко застроміть в цю суміш підсушений на повітрі держак. Періодично поливайте, по мірі висихання грунту. Через три тижні пересадите пеларгонію, разом з грудкою землі, в підготовлений грунт в нормальному горщику.
6
Третій спосіб: застроміть черешки косим зрізом в сирої пісок. Два дня пирскає водою на пісок з розпилювача. Потім посадите держак в горщик із землею.
7
Підготуйте горщики для нових живців герані. Ємності повинні бути невеликими, тоді герань буде рясно цвісти, а не пускати нові зелені листя. Промийте горщики в слабкому розчині марганцівки. Гарненько сполосніть водою і висушіть.
8
Зробіть спеціальний грунтовий субстрат. Змішайте в рівних пропорціях дернову землю, торф, пісок і перегній. Додайте трохи глини. Земля для гераней повинна бути сухуватої, а то рослина може загнити.
9
Посадіть вкорінені живці в підготовлені горщики. Герані люблять сонячне світло, але не прямі промені. Захищайте рослини від протягів. Чи не обприскуйте водою.
10
Прищипуйте молоді черешки, щоб пеларгонія рівномірно розвивалася і утворювала бічні пагони.