Як розмістити на клумбі квіти.

Розміщуючи рослини на клумбі , слід керуватися трьома основними параметрами: поєднанням по висоті і формі, колірним поєднанням, можливістю біологічного сусідства. Щоб не створювати недоладності і хаосу, краще не використовувати одночасно більше 5-6 видів квітів.
Вам знадобиться
  • Розсада квітів, земля, добрива, вода, лійка, лопата.
Інструкція
1
Намітьте обриси клумби. Намагайтеся не робити строгих геометричних форм. Краще віддати переваги овалу або прямокутника зі зрізаними закругленими кутами. Перекопайте землю. Особливо ретельно видаляйте коріння багаторічних бур'янів. Внесіть перепрілий гній або компостну землю.
2
Вирішіть, які квіти вам хотілося б бачити. Клумба особливо хороша для однорічників, які щороку можуть бути різними, але незмінно - яскравими і довго квітучими. Багаторічні квіти має сенс висаджувати на рабатках і альпійських гірках, а якщо високі - окремою групою, яка може стати акцентом всього квітника.
3
Дізнайтеся, чи підходять вибрані квіти наявних умов. Обов'язково знайдіть інформацію про їх біологічних особливостях - сонце люблять або тінь, ростуть на сухих або заболочених грунтах, як відгукуються на вапнування і т.д. Підбираючи рослини, дуже важливо, щоб вони мали схожу агротехніку, інакше значно важко догляд за клумбою.
4
Намалюйте на папері макет майбутнього квітника. Схематично різними фломастерами позначте, де які квіти будете висаджувати. Перевірте, чи подобається вам загальна картина в контексті розміщення колірних плям. Проаналізуйте, чи дотримується правильний ріст квітів по висоті, тобто, збільшується він від периферії клумби до центру. Якщо все в порядку - приступайте до придбання розсади.
5
Купуйте рослини тільки в розплідниках або у знайомих. Мало того, що випадкова покупка у незнайомих приватників може виявитися банальним шахрайством і вам, скажімо, замість ромашок продадуть дзвіночки (або навпаки). Так ще й з розсадою можна «прикупити» серйозні неприємності для свого грунту, наприклад, спори грибків і т.д., які вкрай складно вивести.
6
Садіть квіти на клумбу ввечері, щоб за ніч вони могли трохи «оклематься» без загрози згоріти від прямих сонячних променів. Обов'язково полийте трохи теплою водою. Копиці землю - вона повинна бути вологою на глибину штиря лопати, інакше волога не добереться до коренів.
7
Доглядайте за клумбою, що полягає в регулярних поливах, розпушуванні, підгодівлі. Чуйні квіти на внесення мінеральних добрив. Коли рослині потрібно набрати зелену масу - вносьте азотисті, в пору зав'язування бутонів - підійдуть калійні добрива. Не забувайте про мікроелементи: магній, бор, цинк, які продовжують період цвітіння і сприятливо впливають на квіти, підвищуючи їх стійкість до перших осінніх заморозків.
Зверніть увагу
Щоб квіти на клумбі виглядали композиційно, саджайте їх невеликими неправильними групами. Геометричний малюнок, не маючи великого досвіду роботи з квітами, складно підтримувати в порядку.
Корисна порада
Сильно пахнуть квіти намагайтеся висаджувати окремо, інакше вони заб'ють тонкий аромат інших квітів.