Як відремонтувати автомобіль самому.

Не завжди можна дістатися на несправному автомобілі до автосервісу, тому деякі поломки потрібно і можна усувати самостійно.

Припустимо, в автомобілі лопнув шланг зчеплення. Для його ремонту знадобиться сира гума: потрібно обмотати шматком гуми пошкоджене місце і зверху туго затягнути обмотку мідним дротом. Звичайно, не завжди можна відремонтувати автомобіль самому, але незначні поломки усунути можна і своїми руками.

Якщо спустило колесо, а у вас немає запаски і камери, потрібно зняти з насоса кришку і витягнути все «нутрощі». Після цього в корпус насоса слід налити води, а потім вставити назад шток, і закачати цю воду в колесо. Вона буде витікати набагато повільніше, ніж виходить повітря, тому доїхати до будинку ви встигнете.

Якщо вийшла з ладу свічка, але її порцелянова ізоляція не пошкоджена - свічку можна відновити. Для цього її потрібно покласти в ацетон на двадцять хвилин, після чого ретельно очистити від нагару. Потім необхідно капнути кілька крапель сірчаної або соляної кислоти в порожнину свічки і поводити там сірником. Тепер залишилося тільки почистити центральний електрод і спідницю, промити свічку водою і відрегулювати зазор.

Якщо підійти до справи з розумом, то відремонтувати машину самому не так вже й сложно.Напрімер, якщо резонатор потребує заміни, пам'ятайте, що її можна провести самостійно. Щоб поміняти резонатор випускної системи, потрібно відвернути гайку хомута, але зробити це буває часом непросто. Іноді ламається болт. Перед тим, як відкручувати гайку, потрібно зачистити різьбову частину болта, а після цього змочити різьбу (наприклад, гальмівною рідиною). Хвилин через десять можна відкручувати гайку. Але не потрібно відвертати її до кінця, досить послабити хомут і легким постукуванням по хомута молотком збити його з труби резонатора. Він переміститься на приймальню трубу, оголюючи стик двох труб. Потрібно злегка постукати молотком по оголеному стику і почати його обертати, намагаючись витягнути резонатор. Як тільки він зрушить, його можна витягати і ставити інший.

Поширена проблема - іржа на глушнику (головним чином зсередини). Можна уповільнити процес утворення іржі. Для цього необхідно просвердлити отвір у вихлопній трубі і вставити туди трубку з заглушкою внизу. У неї потрібно налити масло, яке при нагріванні буде випаровуватися, обволікаючи глушник зсередини (тим самим оберігаючи його від корозії).