Як розвинути інтерес до читання.

Розвинути у дітей інтерес до читанню в силах будь люблячого батька. Досить проявити послідовність і мати терпіння, щоб ваша дитина із задоволенням читав. А це, в свою чергу, стане запорукою успішного навчання в школі.
Інструкція
1
Перше і головне, без чого неможливо обійтися - особистий приклад. Ви самі повинні любити читати книги (а не тільки стрічку новин в інтернеті або блоги), і діти повинні бачити вас досить часто з книгою в руках.
2
Коли дитина ще зовсім малий (почати ніколи не рано, краще з першого тижня життя), розмовляйте з ним. Купіть книжку з потешками і короткими віршами для дітей та розповідайте їх дитині, коли переодягаєте, годуєте, носіть на руках. Все це необхідно як для емоційного розвитку малюка, так і для розвитку мови. Якщо у дитини до трьох років буде бідний словниковий запас, читати йому буде дуже складно, так як він просто не буде розуміти, про що йде мова.
3
Вибирайте книги для дітей за віком (зазвичай в самій книзі зазначено, для якого вона віку призначена) і читайте якомога частіше. Уявляйте дитині це заняття як щось захоплююче: "От зараз ми повечеряємо, помиємо посуд і сядемо з тобою читати. Цікаво, що далі сталося з Дюймовочкою?". Якщо обіцяли дитині почитати, обов'язково виберіть для цього час і більше ні на що не відволікайтеся. Нехай він зрозуміє, що це важливо і інтерес але.
4
При читанні книг намагайтеся робити це наскільки можливо артистично: трохи міняйте голос для різних героїв, робіть паузи, дотримуйтесь "казково неквапливий" ритм. Емоційно забарвлене читання допомагає дитині краще сприймати мову, а також дає зрозуміти, що читання - це щось незвичайне і інтерес ное. Адже мама (або тато) зазвичай розмовляє зовсім не так.
5
Коли дитина почне читати самостійно, вибирайте йому добре видані книги, з якісними ілюстраціями. Подивіться, чи подарує ця книга дитині радість, розбудить Чи його власну фантазію? Постійно інтерес уйтесь, що дитина читає, обговорюйте з ним читання.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина читав, не варто завчасно знайомити його з комп'ютером. Комп'ютерні ігри даються дітям легко і відбивають інтерес до інших занять, які вимагають певних зусиль. Найкраще вирішувати комп'ютерні ігри потроху тоді, коли у дитини вже достатньо стійко сформувався інтерес до читання і творчості.
Корисна порада
Якщо ви йдете з малюком в поліклініку, де доведеться сидіти в черзі, візьміть книгу. Нехай вона рятує малюка від нудьги; Запишіть дитину в дитячу бібліотеку. Там проводять тематичні заняття з конкурсами та призами.