Як виміряти опір.

Для настройки електронних приладів та узгодження електричних ланцюгів необхідно знати опір їх елементів. Іноді також виникає необхідність перевірки окремих радіотехнічних елементів (резисторів, діодів, трансформаторів різного призначення) на опір .
Вам знадобиться
  • - Омметр;
  • - Амперметр;
  • - Вольтметр;
  • - Знання закону Ома.
Інструкція
1
Деталь або елемент, досліджувані на опір , відключіть від схеми. Почніть вимір, включивши прилад на режим вимірювання мінімальних опорів. Якщо показання приладу недостатньо читані, можна східчасто переходити на режим більш високих величин опору. У кожного вимірювального приладу є щупи, якими вони приєднуються до висновків деталей. Перед тим, як проводити вимірювання, необхідно прочитати інструкцію, особливо те, що стосується дотримання полярності. Полярність важлива при вимірі опору напівпровідникових деталей.
2
Звичайним тестером (авометром) можна виміряти інтервал опорів від одиниць Ом до одиниць мОм. Для більш високих опорів необхідно додаткове підключення джерела постійного струму згідно інструкції до приладу. Можна застосувати обчислення опору ланцюгів. Для цього досліджувану деталь включите в ланцюг з джерелом струму, послідовно з ним включається амперметр, а паралельно досліджуваної деталі - вольтметр. В цьому випадку опір обчислюється за формулою: R = U/I, де R - напруга, U- опір , а I - сила струму в ланцюзі.
3
Деякі радіоелементи (наприклад, напівпровідники), мають різне опір при різних напрямках струму. Це необхідно враховувати при вимірах, проводячи вимір зворотного струму при менших значеннях подається напруги. В іншому випадку досліджувана деталь може вийти з ладу.
Зверніть увагу
Під час вимірювань не можна торкатися деталей руками у уникнення не тільки електротравм, а й спотворення даних.
Корисна порада
У звичайних випадках для вимірювання опору можна використовувати авометр або мультиметр, оскільки ці прилади є універсальними; Переважно використовувати ламповий вольтметр; Особливий випадок - перевірка електроізоляції. Вона проводиться на спеціальних високовольтних установках з високим ступенем захисту.
Іноді виникає ситуація, коли потрібно виміряти опір шнура живлення (пошук можливого обриву) або перевірити справність запобіжника, лампочки розжарювання, справність Тена тощо. За допомогою мультиметра дані завдання вирішуються легко і просто.
Вам знадобиться
  • мультиметр, вимірювальні дроти з щупами (йдуть в комплекті з мультиметром).
Інструкція
1
Вставте вимірювальний провід чорного кольору в гніздо COM мультиметра, потім вставте вимірювальний провід червоного кольору в гніздо V? MA. Повертаючи перемикач діапазонів вимірів, включите прилад. Для вимірювань малих опорів поверніть перемикач в сектор? і поставте в положення навпроти цифри 200 (Діапазон вимірювань 0.1 - 200 Ом). Замкніть між собою щупи (перевірка вимірювальної ланцюга на замикання), на дисплеї повинно з'явитися цифрове значення в межах 0.3 - 0.7. Це опір вимірювальних проводів. При кожному включенні мультиметра перевіряйте величину опору вимірювальних проводів. При її зростанні до 0.8 Ом замініть вимірювальні дроти. При розімкнутих проводах дисплей повинен показувати цифру 1 в крайньому лівому регістрі (дуже високий опір, нескінченність).
2
Для вимірювання доторкніться одночасно до контактів ланцюга, що перевіряється. Якщо ланцюг або споживач струму справні, показання мультиметра зміняться: він буде показувати певний опір. У випадку з перевіркою на обрив шнура живлення, запобіжника або «прозвонки» проводів, опір повинен бути дуже низьким (в межах 0.7 - 1.5 Ома). А при перевірці споживачів струму (лампочки, Тени, мережеві обмотки трансформаторів) може піднятися до 150 - 200 Ом. Причому, простежується така залежність - чим потужніше споживач струму, тим менше його опір.
3
Якщо показання мультиметра не змінилися, перемкніть діапазон виміру опору, поставивши перемикач навпроти цифри 2000 (0 - 2000 Ом). Якщо і тут показання дисплея не змінюються, перемикайте на наступний діапазон і знову заміряйте. Зверніть увагу: при положенні ручки перемикача навпроти цифри 2000К чутливість мультиметра дуже висока і якщо одночасно взятися пальцями лівої і правої руки за контакти щупів, прилад буде показувати опір тіла, що спотворить показання мультиметра.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vlSy2ZIzm8s
Зверніть увагу
Все перевіряються ланцюга і споживачі струму повинні бути знеструмлені!
Корисна порада
Перед кожним вимірюванням перевіряйте вимірювальну ланцюг на замикання. Не забувайте перевіряти стан елемента живлення: при включеному приладі і посадженому елементі живлення на дисплеї з'явиться символ батареї.