Як виміряти струм.

Сила струму в електричної ланцюга є її основним параметром. Вона визначає працездатність пристрою. Її необхідно вимірювати для того, щоб зрозуміти, в якому режимі працює той чи інший елемент електричної схеми.
Інструкція
1
Ознайомтеся з технічними даними приладу, який ви досліджуєте. Там вказані номінальні значення режимів роботи. Відповідно до цього виберіть вимірювальний прилад і діапазон вимірювань. Для вимірювання сили струму застосовуються такі прилади: амперметри, міліамперметри, мікроамперметра. У найпростішому випадку можуть застосовуватися тестери - авометром, мультиметри і т.д. Встановіть режим постійного або змінного струму .
2
Перед вимірюванням сили струму проведіть попередні вимірювання напруги в контрольних точках ланцюга. Переконайтеся в тому, що вони близькі до номінальних і тільки після цього приступайте до вимірювання сили струму . В іншому випадку амперметр може вийти з ладу.
3
Виміряти силу струму можна тільки в працюючого приладу. Для цього розірвіть досліджувану ланцюг так, щоб після вимірів можна було легко її відновити. В розрив ланцюга включите вимірювальний прилад. Необхідно дотримуватись полярності, якщо ви вимірюєте постійний струм. На вимірювальному приладі полярність вказана завжди - зверніть увагу на позначення. Не можна вимірювати струм в ланцюзі без навантаження, так як цей струм є струмом короткого замикання, і він виведе з ладу як вимірювальний прилад, так і сам джерело струму . Незалежно від того, постійний струм або змінний ви досліджуєте, з'єднання повинно бути послідовним і вимірювальний прилад включається в розрив.
4
Після того як в розрив ланцюга включений вимірювальний прилад, пристрій, який ви досліджуєте, переведіть в робочий режим. Отримані виміри струму використовуються для настройки пристрою небудь ділянки його ланцюга. Початок вимірювань слід проводити, встанови амперметр в режим, захоплюючий робочий інтервал струмів досліджуваного ділянки кола з запасом не більше 50% від оптимального значення струму . В іншому випадку внутрішній опір вимірювального приладу може привести до зриву робочого режиму в досліджуваній ділянці ланцюга. Після вимірювань відновіть ланцюг.
Зверніть увагу
Для вимірювання великих струмів, що перевищують силу 4 А, застосовуються спеціальні прилади, засновані на принципі замірів тепловиділення. Слід також пам'ятати, що сила струму понад 2 А смертельно небезпечна для людини, що вимагає особливих заходів електробезпеки; Не можна включати і вимикати вимірювальний прилад або міняти його режими під час роботи пристрою, який ви досліджуєте. Це може привести до того, що пристрій вийде з ладу; При вимірах сили струму не рекомендується тримати електроди в руках. Рекомендується використовувати спеціальні затискачі.
Корисна порада
Якщо необхідно постійно контролювати силу струму, амперметр включається в ланцюг як один з її елементів, і індикатор виводиться на передню панель пристрою, як це робиться в радіопередавачах або студійних магнітофонах.