Як ремонтувати принтери.

Зламаний принтер може стати серйозною перешкодою для роботи та навчання - особливо в тих випадках, коли ви регулярно роздруковуєте які-небудь документи і файли. Якщо у випадку серйозних поломок принтер необхідно нести до фахівців в авторизований сервісний центр, то в деяких менш серйозних випадках ви можете полагодити несправний принтер в домашніх умовах.
Інструкція
1
Серед поширених причин несправностей у принтерів дуже часто зустрічається банальне забруднення механізму. Не забувайте змащувати принтер спеціальним мастилом для електронних давців і промивати його дистильованою водою. Не використовуйте для очистки принтерів спирт. Для очищення вам будуть потрібні також викрутки, ватяні палички, поролонова губка.
2
Якщо каретка принтера при друку стукається об краї корпусу, а друк виходить нерівною, можливо, вам необхідно прочистити лінійку, яка регулює коректний хід каретки. Відкрийте кришку принтера, вийміть каретку, відігнувши затиски.
3
Запам'ятайте, як саме була встановлена лінійка в корпусі принтера, і витягніть її, спочатку діставши правий кінець лінійки, а потім лівий. Поролоновою губкою промийте лінійку в теплому мильному розчині, не чіпаючи її руками в місцях нанесених рисок для орієнтування каретки.
4
Протріть каретку сухою тканиною і залиште її досушити на рівному місці. Лінійка повинна стати чистою і прозорою. Знову закріпіть один з кінців висохлої лінійки в принтері, пропустивши лівий кінець через каретку. Закріпіть правий кінець. Закрийте принтер, увімкніть його та перевірте коректність роботи.
5
Також причина некоректної друку може ховатися в неправильному натягу зубчастого ременя, який надягає на шестерінку мотора в правій частині і на пружинну шестерінку в лівій частині. Перевірте, наскільки справна пружина, і не випала вона зі свого паза. Зніміть ремінь з шестерінки і звільніть пружину. Трохи розтягніть її, встановіть пружину на місце, помістіть назад ремінь і включіть принтер.
6
Якщо при роботі принтер рве папір, його вал міг втратити горизонтальне положення. Розберіть корпус принтера і приберіть лінійку каретки. Зубчасті ремені зніміть з шестерень і розгляньте що друкує вал з тильних сторін.
7
Відкрутіть гвинти з торців валу і дістаньте його, притримуючи каретку. Вимийте вал і зубчастий ремінь в теплій воді. Видаліть бруд з місця зчленування каретки з валом, використовуючи ватяні палички. Знову зберіть механізм і перемкніть. Змастіть вал спеціальним мастилом і поводите по ньому кареткою, щоб розмазати її по всій поверхні.
8
Якщо принтер не втягує папір, видаліть жирний наліт на гумових валиках і вставці внизу приймального лотка.