Як розрахувати середній дохід.

Розрахувати середній дохід досить просто, необхідно всього лише точно знати суму всіх грошових надходжень за останній рік. Від цілей самого розрахунку безпосередньо залежить можливість документального підтвердження даних дохід ів.
Вам знадобиться
  • Відомості про власні доходи, калькулятор
Інструкція
1
Розрахунок середнього дохід а відрізняється від цифр, одержуваних при обчисленні заробітної плати, по дуже простому критерію: середній дохід включає в себе всі джерела надходження грошових коштів, будь то заробітна плата, здача житла в оренду або ж гонорари за творчу діяльність. Найчастіше середній дохід розраховується за останні 12 місяців, тобто, за минулий рік. Обчислення даної суми для фізичних осіб може бути пов'язано з різними цілями, від задоволення власної цікавості до оформлення іпотечного кредиту.
2
Складнощів при підрахунку також немає, необхідно лише підсумовувати всі грошові надходження, отримані за минулий рік з будь-яких джерел як прибуток. При цьому враховуються абсолютно будь-які засоби, будь то дотації на одержання ліків, субсидії на оплату квартири, декретні виплати і страхові випадки або ж виручка від продажу вирощеної на власній присадибній ділянці полуниці.
3
Отриману цифру залишається розділити на 12. Результат і відповіддю на питання про те, як розрахувати середній дохід за минулий рік. Чим більше грошових надходжень за вказаний проміжок часу - тим вище сума дохід а. Якщо потрібно розрахувати середній дохід за інший часовий період, то підсумовується прибуток за необхідну кількість місяців і ділиться на їх число.
Зверніть увагу
Якщо мова йде про кредитування, потрібно бути готовим до того, що включити в середній дохід можна буде лише ті суми, які мають документальне підтвердження. Якщо дохід офіційний, то проблем з оформленням тієї ж іпотеки не виникне. В тому випадку, коли підтвердження прибутку відсутня, розраховувати на цю суму не слід. Припустимо, наявна квартира здається неофіційно, без укладення договору і сплати податків. Або ж родичі подарували на ювілей велику суму грошей. Ці суми довести навряд чи вдасться.
В роботі кожного бухгалтера не один раз доводиться стикатися з необхідністю розрахувати середню заробітну плату працівника. До таких ситуацій можна віднести оплату відпустки, виплату допомоги у зв'язку з настанням тимчасової непрацездатності (хвороби, травми), декретні (допомога по вагітності), виплату компенсації при звільненні та інші випадки. Бухгалтеру, кадровому працівникові просто необхідно знати, як вираховується середня заробітна плата.
Інструкція
1
Розглянемо на прикладі, як розрахувати середній заробіток, щоб призначити і виплатити застрахованій жінці допомогу по вагітності та родам.Чтоби безпомилково обчислити суму належних працівникові виплат, необхідно розрахувати середній заробіток, для цього виконайте наступне действія.Определіте розрахунковий період: раніше він дорівнював 12 місяцям, які припадали до настання декрету. А згідно закону, чинному з 2011 року, для обчислення середнього заробітку при призначенні і виплаті допомоги застрахованій жінці по вагітності необхідно брати в розрахунок 24 місяці до моменту (рік, в якому жінці видали листок непрацездатності по вагітності) настання страхового випадку.
2
Розрахуйте фактичний заробіток за той час, який не виключається з розрахункового періоду. При розрахунку середньої заробітної плати, виходячи з якої розраховується допомога, включаються всі виплати і винагороди на користь застрахованої жінки, на які були нараховані та сплачені страхові внески до державного фонду з соціального страхування за 24 місяці, що передують моменту отримання жінкою лікарняного листа. У тому числі, коли жінка працювала в інших організаціях (в 30 тижнів застрахованій жінці покладається державну допомогу з вагітності).
3
Тепер необхідно безпосередньо обчислити середній заробіток за один день. За загальним правилом для цього фактичний заробіток потрібно розділити на кількість фактично відпрацьованих днів у розрахунковому періоді. У нашому прикладі середня заробітна плата за один день для обчислення даного посібника визначається діленням на 730 суми всіх нарахувань за розрахунковий період (24 місяців) враховуючи при цьому обмеження в сумі 415 тисяч за кожен рік. Після цього ви зможете визначити і суму допомоги. Для цього середньоденний заробіток помножте на кількість днів, які підлягають оплаті (як, правило, 140 днів).