Як протравити плату.

Для створення власних принципових схем необхідно хоч трохи розбиратися в радіоелектроніці. Без вміння володіти паяльником і дрилем свою схему створити неможливо. Також необхідно знати всі величини (Ом, мікрофарадах і т.д.) і деякі терміни (напруга, сила струму, опір). Дуже важливо знати, як проходить процес травлення плат з текстоліту, які застосовують як в промисловості, так і в співтовариствах радіотехніків.
Вам знадобиться
  • Шматок текстолита, дриль, шило, скотч
Інструкція
1
За розміром креслення необхідно підібрати підходящий шматок текстоліту. Виріжте шматок, потім обробіть нерівні краї напильником. Накладіть паперову схему вашого пристрою на плату , загнув краю схеми на платі. Потім обмотайте її краї скотчем або ізоляційною стрічкою. Тепер вам знадобиться шило, щоб відзначити попереднє місце свердління. Після нанесення всіх точок свердління, від'єднайте паперову схему від плати текстолита. Використовуючи тонке свердло просвердлите отвори по мітках, які були зроблені шилом.
2
Потім потрібно обробити плату , а саме, пройтися по платі дрібної шкуркою, щоб прибрати всі шорсткості. Під час зачистки шкуркою не торкайтеся до поверхні плати, яка була очищена - ви можете залишити жирні плями. Якщо ви все-таки зачіпали плату пальцями, знежирте її поверхню за допомогою спирту (ацетону).
3
Після нанесення малюнка на плату , необхідно приготувати розчин, в якому буде труїтися ваша плата. На сьогоднішній день існує безліч рецептів приготування таких розчинів. Все залежить від вашого вибору. Травлення плат виробляють в пластмасових або порцелянових кюветах. Не забувайте, що під час травлення плату з текстоліту необхідно періодично перевертати. Якщо ви хочете швидко протравить плату , підігрійте розчин до 50-60 градусів, але не більше.
4
Щойно плата буде протравлена, витягніть її і залиште сушитися на деякий час, потім знову пройдіться шкіркою для згладжування всіх шорсткостей.