Як виміряти напругу.

Дуже часто виникає ситуація, коли необхідно налагодити роботу того чи іншого приладу. Майстер потрібного профілю не завжди може виявитися поблизу, тому ремонтом доводиться займатися самостійно. Але для того щоб прилад запрацював, а ви не отримали травму, необхідно знати, з чим же маєш справу. Тобто, вам потрібно визначити параметри струму, а в першу чергу - напруга .
Вам знадобиться
  • Вольтметр, мультиметр, амперметр
Інструкція
1
Визначте, вимірюєте ви постійне або змінне напруга . Перемкніть авометр або мультиметр в режим постійного або змінного струму. Найчастіше виникає необхідність виміряти напруга джерела живлення або електрорушійну силу (ЕРС). Якщо навіть приблизні параметри даних напружень невідомі, то на початковому етапі вимірювання прилад потрібно включити на режим вимірювання максимальних напружень. Підключіть прилад згідно полярності.
2
Після першого виміру, якщо показання приладу виявляться занадто малі, режим вимірювання можна змінити в сторону зменшення напруги. Отримані дані ЕРС є напруга м, розвиває на клемах джерела живлення, але не є напруга м робочої ланцюга, оскільки не враховують навантаження.
3
Для того щоб провести вимір напруги при навантаженні, підключіть до джерела струму споживаюче пристрій. Увімкніть живлення і проведіть вимір, результатами якого стане вже не ЕРС, а робоче напруга .
4
Для вимірювання напруга на елементах працюючого приладу, тестери, вольтметри і мультиметри не підходять, так як через низький власного вхідного опору їх ланцюга привносять сильно спотворені виміру і зрив режиму роботи досліджуваного приладу . Для таких вимірів рекомендується спеціальне обладнання - лампові вольтметри або аналогічні їм прилади на польових транзисторах, мають високий вхідний опір. Такі прилади можуть заміряти напруга лампових і транзисторних пристроїв навіть під час їх роботи.
Зверніть увагу
Під час вимірювальних робіт категорично забороняється торкатися руками струмопровідних частин.
Корисна порада
У разі вимірювання напруги постійного струму необхідно строго дотримувати полярність підключення приладу. У разі вимірювання параметрів змінного струму полярність не має значення - важливо, щоб прилад стояв в режимі змінного струму; Сполучні дроти з електродами зазвичай додаються до приладу.