Як встановити сигналізацію на скутер.

З початком весняно-літнього сезону багато викочують з гаражів скутера або мотоцикли, які можуть стати легкою наживою для крадіїв. Для серйозного захисту краще поставити на байк сигналізацію, яка працює за принципом автомобільної, але з урахуванням специфіки двоколісного транспорту.
Вам знадобиться
  • Викрутка хрестова, бокорізи, ізолента
Інструкція
1
Для установки сигналізації на скутер, вибирайте ті, які призначені спеціально для мотоциклів, скутерів і снігоходів (StarLine Twage V5, Centurion Bike, Viper200). Такі сигналізації спрацьовують на удар, мають датчик руху і зміни рівня нахилу, блокування двигуна. Вибирайте сигналізацію зі зворотним зв'язком і жк-дисплеєм. Такі сигналізації передають сигнал тривоги на пульт сигналізації і ви можете бачити, що саме відбувається з вашим скутером або мотоциклом.
2
Зараз викрадати мототехніку сталі з будь-якими рівнями захисту. Викрадачі просто підганяють до мотоцикла велику машину, типу Газелі і по дошці закочують мотоцикл в кузов. Такі дії займають не більше хвилини. Тому навіть з самою навороченою сигналізацією не залишайте скутер на вулиці без нагляду. А на ніч ставте його в гараж або на стоянку, що охороняється. Якщо скутер стоїть днем на вулиці, пристібайте його спеціальним замком до дерева або стовпа.
3
Знайдіть місце для установки блоку сигналізації та сирени. Блок можна заховати під сидіння або під переднє крило.
4
Провід сигналізації підключіть до штатного жгуту згідно прикладеної схемою. На джгуті беруться харчування, блокування стартера або запалювання, підключаються поворотники або габаритні вогні. Поворотники беруться з кнопки перемикання або з ліхтарів. Дроти приєднуються спайкою, «скручуванням» або термоусадкою. Дроти від сигналізації прикручують до штатної проводки за допомогою ізоляційної стрічки.
5
Додатково до сигналізації можна встановити механічні замки на рульове керування. Такі замки також випускаються спеціально для мототехніки.
Сучасні мотоцикли потребують надійного охоронної сигналізації, напевно, більшою мірою, ніж машини. І не тільки тому, що деякі екземпляри коштують у кілька разів більше середньостатистичного автомобіля. Мотоцикл набагато простіше вкрасти, зануривши його у вантажівку. Або поставивши на ролики при заблокованих колесах, відкотити куди потрібно.
Інструкція
1
Встановіть електронну сигналізацію, яка поєднувала в собі функції іммобілайзера і транспондера. Даний варіант є більш надійним і комфортним. Механічний захист потрібно щоразу встановлювати руками: на стоянці або біля магазину. А електронні можуть ставати на охорону при віддаленні транспондера на певну відстань або через певний час.
2
Перед установкою перевірте ступінь зарядженості акумулятора, напруга в електромережі при різних режимах і наявність струмів витоку. Зніміть пластикову обшивку. Продзвоните дроти і визначте ланцюга, які будете блокувати.
3
Сигнализацию в мотоциклі можете заховати, куди захочете (наприклад, під сидінням, під переднім обтічником, в повітряному фільтрі). Головне - це місце не повинне бути вологим і піддаватися нагріванню. Від перегріву окислятся контакти, і деформується корпус приладу.
4
Від силових проводів живити сигналізацію. При цьому не використовуйте запобіжники штатних електросистем. Блокуйте важкодоступні ланцюга або датчики, без яких мотоцикл буде непрацездатний. Приміром, комутатор, бензонасос, запалювання і т.д. Надійно закріпіть автономну сирену.
5
Потім встановіть антену транспондера. Підключіть сигналізацію до поворотникам. Пейджер приберіть під обтічник, уникаючи близькості металевих елементів. Світлодіод виведіть на панель приладів.
6
пропаяв місця з'єднання проводів. Захистіть їх термоусаджуваної трубкою. Всю проводку змотайте якісної ізолентою в джгут. Надійно закріпіть джгути щоб уникнути пошкодження проводки, окислення і помилкових спрацьовувань сигналізації.
7
Тепер поверніть на місце мінусову клему акумулятора. Але при тривалому зберіганні її потрібно буде знімати на цей час, інакше акумулятор розрядиться.
8
Завжди залишайте мотоцикл в діапазоні дії пейджера. І неодмінно застрахуйте свою техніку за програмою автострахування КАСКО, це ніколи не буде зайвим.