Як знаходити масштаб.

У практичному застосуванні масштаб , як правило, встановлює відношення розміру графічного зображення об'єкта до натурального розміру самого об'єкта. Будь-яке викреслюють виріб повинен складатися в точній відповідності з масштаб ом. Визначення масштаб а на заданій карті або кресленні є важливим завданням. Причому масштаб може бути представлений на зображенні в числовому вигляді або графічному. В останньому випадку говорять про лінійний масштаб е.
Вам знадобиться
  • Вимірювальна лінійка
Інструкція
1
Якщо задана певна місцевість, знайти масштаб карти можна, використовуючи орієнтири з відомими відстанями. Уздовж доріг зазвичай розташовуються кілометрові стовпи. Знайдіть їх на карті і за допомогою лінійки або сантиметрових ділень виміряйте відстань між найближчими зображеними стовпами на карті.
2
Переведіть натуральне значення кілометрів в сантиметри. Запишіть відношення одержані значень у вигляді 2: 100000, де 2 - у вашому випадку буде дорівнювати числу вимірюваних сантиметрів на карті, а 100000 - кількості сантиметрів в 1 кілометрі між стовпами на місцевості.
3
Наведіть отримане співвідношення до виду масштаб а. Для цього потрібно отримати відношення того, скільки сантиметрів на місцевості відповідає одному сантиметру на карті. Для цього поділіть вираз 2: 100000 на перше число. Отримайте 1: 50000 - це і є масштаб вашої картки. Він означає, що 1 сантиметр на карті відповідає 0,5 кілометрів на місцевості.
4
При відсутності на мапі орієнтирів із заздалегідь відомим відстанню самостійно виміряйте безпосередньо на зображеної місцевості відстань між нанесеними на карту об'єктами. Далі зробіть виміру на карті в сантиметрах. Потім виконайте підрахунок масштаб а, як описано вище.
Корисна порада
При записи масштабу на збільшення, одиниця виражається вже для величини натурального об'єкта. Але перше число все також відповідає відстані на кресленні або карті. В цьому випадку масштаб буде виглядати так: 20: 1.