Як зробити з гіпсокартону кут. зміцнюємо зовнішні кути з гіпсокартону.

Під час монтажу стін, поличок, ніш та інших конструкції з гіпсокартону слід уважно ставитися до кутів, так як їх слабке кріплення і недостатня жорсткість призводить до повільного руйнування всього виробу. Першою ознакою поганого монтажу є тріщини по швах. Кути з гіпсокартону бувають як внутрішні, так і зовнішні. Обидва види мають бути змонтовані технологічно правильно.
Вам знадобиться
  • скловолоконна стрічка, перфорований алюмінієвий кут, шпаклівка по гіпсокартону, шпатель
Інструкція
1
Зробіть каркас для внутрішніх кутів з профілів (ПС або CD). З'єднайте за допомогою саморізів по металу довгою 9,5 мм через кожні 20-30 см. Прикрутите бічну частину одного профілю перпендикулярно до половині лицьової боку іншої. Тим самим буде створено жорсткий кут з двох профілів, який вставте в періметральний направляючий профіль (ПН - UD). Виставте кутовий профіль в рівні і прикрутіть до периметральної (ПН - UD) на саморізи по металу довжиною 9,5 мм.
2
Зробіть каркас для зовнішнього кута, виставивши профілі поруч один з одним - один на одну сторону стіни, а другий на іншу, зафіксувавши їх саморізами до периметральної профілем (ПН - UD). Достатня жорсткість досягається при обшивці гіпсокартоном.
3
Підберіть листи гіпсокартону так, щоб на кутах вони стикувалися з рідними усіченими краями. Це потрібно для того, щоб при установці сітки на внутрішні кути і кут ок на зовнішні кути з гіпсокартону сітка і кут ок не виходили за загальну площину гіпсокартонних лістов.Еслі стики аркушів відрізані, то з них обов'язково слід зняти фаску під кутом в 45 градусів і на глибину половини аркуша або трохи менше його товщини. Це необхідно для збільшення площі кріплення гіпсу зі шпаклівкою при закладенні швів.
4
Візьміть скловолоконних стрічку, складіть її вдвічі і прикладіть до внутрішнього кута. Візьміть кутовий шпатель і упевніться, що вона щільно усаджена в ньому. Дану процедуру повторіть для всіх внутрішніх углов.Возьміте алюмінієвий перфорований кут для створення зовнішнього кута. Саморізами прикріпіть його з двох сторін до гіпсокартону. Перевірте щільність його прилягання.
5
Приготуйте шпатель і шпаклівку для роботи по гіпсокартону. Помістіть її в пластмасову ванну, а потім, використовуючи шпатель, нанесіть її на внутрішні кути і разгладьте.Нанесіте шпаклівку шпателем на обох сторонах зовнішніх кутів. Розгладьте і сформуйте кут до прийнятного результату.
6
Проведіть шліфовку внутрішніх і зовнішніх кутів (після того як шпаклівка повністю висохне). Для цього використовуйте шліфувальну колодку. Цю процедуру виконуйте, надівши респіратор.
Зверніть увагу
Обрізані шви слід обов'язково грунтувати.
Корисна порада
Чим частіше будуть вкручені саморізи, тим жорсткіше вийде кутовий профіль. Профілю фіксуйте один до одного тільки на рівній площині.