Як виростити вербу.

Вирощування верби зазвичай не викликає великих проблем. Вона добре росте на вологих суглинках, багатих перегноєм і живильними речовинами. Якогось особливого догляду не потребує, тільки весняної обрізки, та й то - за бажанням.
Вам знадобиться
  • саджанці верби, грунт, добрива, лопата, лійка
Інструкція
1
Вибирайте для посадки верби затінені ділянки, вона добре росте поблизу водойм - струмка, ставка, річки. В іншому випадку це рослина потребує частих поливах: не рідше двох разів на тиждень під вербу доведеться виливати по відру води. Виключення можливе тільки дощовим літом.
2
Перекопайте землю в радіусі трьох метрів. Видаліть бур'яни, особливо - коріння багаторічних трав: осоту, яглиці, кропиви та ін. Вирийте яму розміром приблизно 1 куб. м. Покладіть на дно кору старих листяних дерев, тирса, інший рослинний сміття. Обробіть шар будь-яким засобом, що вбиває шкідливі комах. Поверх кори насипте компостної землі або перегнилого гною. Верба вкрай чуйна на високий вміст в грунті поживних речовин.
3
удобрити подвійним суперфосфатом: на одну посадку вам знадобиться приблизно 25-35 г цього добрива. Воно сприятливо для розвитку кореневої системи, тому ігнорувати даний рада не слід. Якщо садите вербу восени, додайте в яму калійної селітри, вона допоможе саджанцю благополучно перезимувати. Але в Північно-Західній частині країни предпочтительней все ж весняні посадки. Через можливість приходу сильних морозів раніше утворення стійкого снігового шару молоді кущі можуть замерзнути.
4
Розправте коріння верби навколо горбка, зібраного в центрі ями. Утримуючи саджанці однією рукою, іншою засипте родючої садової землею. Ретельно утрамбуйте і добре полийте. Через тиждень (при весняній посадці) кущі рушать в зростання. Це можна буде помітити по набухання бруньок або розпускання листя - дивлячись в який час ви пересадили рослину.
5
Доглядайте за молодою вербою. Вона чуйна на часті поливи, підгодівлі азотистими мінеральними добривами, а також мікроелементами, внесення рідких органічних добрив і розпушування. Один - два рази за сезон обприскуйте вербу розчином для відлякування шкідливих комах. При цьому бажано обробляти не тільки крону, а й пристовбурні кола, так як комахи могли встигнути відкласти в землю яйця. Щоб кущ був гущі, пригинають нижні гілочки, пришпилюють їх дерев'яними рогатинами і присипайте компостній землею. Вони за сезон неодмінно укореняться і дадуть вербі нові стовбури.
Зверніть увагу
Щоб верба радувала око, її потрібно часто поливати. Це не дуже світлолюбна рослина, за посушливого літа у неї можуть почати опадати листя.
Корисна порада
Ранньою весною подрезайте кущ, формуючи його крону «шапочкою».