Як підключити зварювальний апарат. підключення зварювального апарату.

Металеві деталі в багатьох випадках дуже зручно з'єднувати між собою зварюванням. Сфера застосування зварювального обладнання дуже широка - від важкого машинобудування до прокладки комунікацій і будівельних робіт при зведенні приватного будинку. Виробники апаратів для зварювання прагнуть створити кращі умови для дотримання технологічного процесу. Але для початку потрібно вміти їх правильно підключити.
Інструкція
1
Для роботи зварювального апарату істотну роль грає діапазон зварювального струму, іншими словами, потужність агрегату. Якщо вас чекає зварювати грати, паркани, інші невеликі конструкції, то цілком підійде електрод розміром в 4 мм. Зварювальний струм в цьому випадку буде перебувати в діапазоні 180-220 ампер. Звертайте увагу і на напругу холостого ходу. Чим воно вище, тим легше виникає дуга. Деякі апарати мають функцію підпалу дуги, що дуже полегшує роботу.
2
Зварювальні апарати оснащені ручкою, що дозволяє регулювати струм. Змінюючи положення сердечника трансформатора, ви можете ток збільшувати або зменшувати в залежності від необхідного режиму роботи і конкретних умов зварювання.
3
Перед підключенням зварювального апарату встановіть, на яку напругу він розрахований (це можна з'ясувати в документації до агрегату). Після цього встановіть відповідний перемикач на корпусі апарату в положення 220 або 380 вольт.
4
Підключення апарату, розрахованого на 220 вольт, здійснюється шляхом під'єднання до живить автомату одного дроти на «фазу», другого - на «нейтраль», а третій дріт під'єднайте на захисний «нуль» (це забезпечує захист корпусу).
5
Побутовий зварювальний апарат, розрахований на 380 вольт, підключається так: живлять кінці приєднаєте до будь двом «фазам», третій провід - до захисного «нульового» проводу, захищаючому корпус. Товсті (зварювальні) кінці вказують на вихід, а більш тонкі позначають вхід.
6
Іноді виникає необхідність додатково розрахувати допустиму потужність апарату для конкретної проводки. Для цього напруга мережі помножте на максимальне значення струму (воно вказане на автоматі щитка).