Як зробити живопліт.

Живу огорожа садять по межах своєї дачної ділянки, замість нудного паркану. Щільна огорожа з кущів або дерев захищає від пилу і перегляду з боку дороги. З фігурно розташованих насаджень роблять лабіринти і арки. При певному умінні огорожа стрижуть, роблячи з неї різноманітні фігури.
Вам знадобиться
  • - План ділянки;
  • - Рослини для огорожі;
  • - Лопата;
  • - Гній і перегній;
  • - Кілочки з мотузкою;
  • - Садові ножиці.
Інструкція
1
Накресліть на папері план живоплоту. Відразу враховуйте розташування і призначення вашої нової огорожі. Огорожа не повинна закривати сонячні промені для рослин, які опиняться в її тіні. Якщо вам потрібна річна тінь в певному місці, то саджайте листопадні рослини. До осені у вас буде шматочок прохолодною території, а взимку не буде затемнення.
2
Використовуйте для посадок по межах ділянки високі чагарникові рослини: бузок звичайну, іргу, калину, глід, жовту акацію, обліпиху. На великих земляних ділянках використовують високі вічнозелені дерева, але вони дають багато тіні і для звичайних садоводств не підходять.
3
Для створення декоративної огорожі підійдуть чагарники середньої висоти, але зростаючі дуже щільно: смородина, аґрус, жасмин, шипшина. Будьте обережні з посадкою малини. Вона дуже добре розростається, захоплює нову територію і може стати бур'яном.
4
Найкраще висаджувати саджанці для огорожі восени. Потривожені коріння встигнуть зажити до холодів, грунт досить осяде і ущільниться, щоб морози не зашкодили посадки.
5
Натягніть довгу мотузку між двома кілочками. Застроміть їх по лінії вашої майбутньої огорожі. Викопайте канаву глибиною 40-60 см. Ширина канави повинна бути в два рази більше, ніж кому землі з корінням садимо рослин. Звичайна ширина 60-80 см.
6
Викладіть дно гноєм або перегноєм. Підсипте родючої землі. Посадіть рослини в один ряд на відстані 25-30 см один від одного. Ущільните грунт навколо коренів. Полийте.
7
Доглядайте за живою огорожа ю. У перший рік рослини потребують регулярного поливу. На другий рік починайте стригти ваші чагарники. Видаляйте засохлі гілочки. Підгодовуйте азотними добривами.
8
Формуйте вашу огорожу садовими ножицями щорічно в кінці літа. Кожна нова стрижка повинна бути вище попередньої на 3-5 см.
9
Якщо огорожа знизу стала лисуватий, то її потрібно омолодити. Вистриг кілька стволиков на висоті 20 см від землі, щоб пішли нові пагони.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PCnb06Rk4g0
Зверніть увагу
Рослини для живоплоту саджайте на відстані не менше 1 метра від межі ділянки, щоб не було проблем при розростанні живоплоту.
Корисна порада
При плануванні посадок, враховуйте, як рослини взаємодіють один з одним.