Як зробити з кольорового зображення чорно-біле.

Зробити кольорове зображення чорно-білим можна майже в будь-якій програмі, призначеної для редагування графіки. Якщо скористатися Adobe Photoshop CS4, то способів це зробити буде не один і навіть не три. Кілька найбільш простих варіантів дій по приведенню кольорової картинки до чорно-білого увазі за допомогою графічного редактора Adobe Photoshop CS4 викладені нижче.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop CS4
Інструкція
1
Відкрийте файл зображення, яке потрібно знебарвити. Зробити це можна натисканням клавіш CTRL + O. У діалоговому вікні, яке відкриється, знайдіть потрібний файл, виділіть його, по картинці предпросмотра переконайтеся, що це саме необхідне зображення , і клацніть кнопку «OK».
2
Створіть копію зображення - перетягніть фоновий шар на піктограму нового шару. Додатковий шар буде потрібен для того, щоб порівняти і вибрати один з двох варіантів, перетворених до чорно-білого увазі різними способами.
3
Перший з методів знебарвлення полягає у виклику відповідної автоматичної функції редактора. Відкрийте розділ меню «Зображення», перейдіть в підрозділ «Корекція» і запустіть цю функцію натисканням четвертої знизу рядка з написом «Знебарвити». Редактор скористається установками за замовчуванням і картинка стане безбарвною. Цю операцію можна виконати і набагато швидше - досить натиснути клавіші SHIFT + CTRL + U.
4
Тепер вимкніть видимість цього шару і перейдіть до фоновому шару, який поки що залишається кольоровим. До нього застосуєте другий метод. Для цього, як і в попередньому, розкрийте розділу меню «Зображення» і перейдіть в підрозділ «Корекція». В ньому тепер слід вибрати інший рядок - «Чорно-біле».
5
В результаті відкриється ще одне вікно і у вас буде можливість більш тонкої настройки перетворення до відтінків чорного роздільно для різних кольорів. Крім того, якщо поставити позначку в чекбоксі «Відтінок», то можна чорний колір замінити на будь-який обраний за допомогою повзунка «Тон». Після закінчення підбору настройок трансформації квітів натисніть кнопку «OK».
6
Тепер у вас є два шари з різними результатами операції знебарвлення - перемикаючи їх видимість, виберіть той, який вас більше влаштовує.
7
Залишилося зберегти обраний варіант - натисніть клавіші CTRL + SHIFT + ALT + S. Відкриється діалог, в якому вам потрібно підібрати оптимальний формат файлу і настройки якості зображення. Коли зробите це - натисніть кнопку «Зберегти» і вкажіть місце збереження та ім'я файлу.