Як перевірити турбіну в дизелі. перевірка турбіни судновому дизелі.

На розвиток потужності турбированного дизельного мотора впливають налагодження та регулювання наступних систем двигуна: система харчування, підготовка паливної суміші, момент упорскування палива в циліндр (запалювання). А також робота турбонаддува.
Вам знадобиться
  • - спеціальний манометр.
Інструкція
1
В свою чергу, функціонування систем в цілому залежить від справності і регулювання кожного елемента зокрема. Наприклад, збій в роботі турбонаддува, що включає в себе: турбіну , магістралі по забору повітря і подачі його в нагнетающий трубопровід, електронні датчики тиску масла і повітря, клапан-відсікач турбіни та інше.
2
У випадку виходу з ладу будь-якого пристрою або приладу з електронного блоку управління надійде команда, яка відключить турбіну , і двигун більш не здатний розвивати максимальну потужність.
3
Вдобавок скоротяться до трьох тисяч в хвилину обороти коленвала, що зробить неможливим подальшу експлуатацію автомобіля.
4
При виникненні подібних проблем, в першу чергу, виконується діагностика несправностей. Підключивши сканер до спеціального роз'єму автомобіля, фахівець сервісного центру зуміє визначити причину відключення турбіни.
5
Як правило, вина за відключення турбонаддува лежить або на датчику тиску, що нагнітається, або на самій турбіні, яка, можливо, вичерпала свій моторесурс.
6
Попередню перевірку справності турбіни здійснюють, не знімаючи її з двигуна.
7
З цією метою до виходу турбіни підключається спеціальний пристрій з манометром, за яким визначається тиск повітря, що нагнітається нею при працюючому двигуні.
8
Від свідчень манометра залежать всі подальші дії, або турбіна демонтується і замінюється новою запчастиною або ремонтується, або тривають пошуки несправностей в інших її механічних складових. Наприклад, зниження тиску повітря може статися з вини порвати або розшарується зсередини гумового патрубка, що з'єднує нагнетающий трубопровід турбонаддува.
Зверніть увагу
Найбільш точна діагностика турбіни, яку потрібно попередньо демонтувати з двигуна, проводиться на спеціальному стенді.