Як розрахувати норму робочого часу. Як расчитать норму годин на місяць.

Згідно з трудовим законодавством, розрахунок часу, що витрачається працівником на виконання трудових обов'язків, провадиться виходячи з норми робочого часу, що регламентується Порядком обчислення норми робочого часу за місяць, квартал або рік, відповідно до встановленого робочим часом на тиждень, яке затверджено Наказом Міністерства охорони здоров'я РФ від 13 серпня 2009 №588н.
Інструкція
1
Виходячи з вищевказаного Порядку, норма робочого часу розраховується по розрахунковому графіку п'ятиденної або шестиденного робочого тижня, спираючись на тривалість щоденної роботи, яка при сорокочасовой робочому тижні становить вісім годин, а при трідцатічасовой робочому тижні - 6:00. У разі шестиденного робочого тижня, кількість годин при сорокочасовой робочому тижні складе 6,7 годин на день і п'ять годин на день відповідно.
2
У випадку, якщо вихідний і святковий день збігаються, то вихідний переноситься на наступний після святкового день. Якщо ж святковий день випадає на робочий тиждень, то робочий день, що передує йому, скорочується на одну годину. Це літочислення распротсраняется на всі види робочого тижня, в тому числі і шестиденні.
3
Внаслідок вищевикладеного, норма робочого тижня конкретного місяця повинна розраховуватися в наступному порядку: тривалість робочого тижня, висловлюване в годинах, ділиться на кількість днів в тиждень, множиться на кількість робочих днів за календарем шестиденної або п'ятиденної системи, і з цієї кількості віднімається кількість годин, на яке в даному місяці виробляється скорочення робочого часу напередодні святкових днів.