Як зробити щітку.

Промисловість може запропонувати дуже широкий асортимент різноманітних щіток для чистки поверхонь і прибирання сміття. Більшість екземплярів відрізняються високою якістю, довговічністю. А от як бути, коли в господарстві знадобилася одноразова щітка для чищення сантехнічних приладів або для підготовки стін під шпаклівку, а то і для змітання стружки з токарного верстата? У справу вступає саморобна щітка-смётка з підручних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - Пластикові пляшки об'ємом 1,5 л (1-3 шт.)
  • - Дерев'яний брусок (рейка) довжиною близько 30 см, перетином 10х20 мм
  • - Ніж, ножиці , крупний напилок, наждачний папір
  • - Дрель, свердло діаметром 3 мм
  • - Пристрій для установки пластикових заклепок
  • - Лещата
Інструкція
1
Візьміть використану пластикову пляшку і виріжте ножицями її центральну частину так, щоб залишився пластиковий циліндр. Для посилення обсягу «ворсинок» можна взяти 2-3 пляшки ємністю 1,5 л, але використовувати більше число не рекомендується.
2
Одержаний циліндр розріжте по утворюючим на дві рівні частини. Зручно користуватися при розрізуванні технологічними швами на поверхні пляшки, тому спеціальна розмітка не буде потрібно. У підсумку ви отримали дві пластини полуціліндріческой форми. Для виготовлення щітки-смёткі буде потрібно від однієї до чотирьох таких пластикових заготовки.
3
Ручку виготовте зі шматка дерев'яної рейки або планки. Форма ручки повинна бути зручною для утримання в руці (ергономічною), але не надто витонченої, оскільки до створення твору мистецтва ми не прагнемо. Для більш щільного кріплення робочої частини з кінця ручки зніміть фаску. Уздовж кромок для зміцнення блоку з «щетинок» просвердлите чотири наскрізних отвори діаметром 3 мм на відстані 5 см один від одного.
4
Переходимо до кріплення блоку «щетинок» до ручки. Обіжміть складені пластинки разом зі вставленої ручкою в слюсарних лещатах. За допомогою вижигателя або нагрітого на відкритому полум'ї цвяха проплавьте в заготовках отвори під заклепки. Отвори проробляються навпроти кожного з отворів в ручці (прозорий пластик дозволяє їх добре бачити).
5
Закріпіть робочий блок «щетинок» на ручці пластиковими заклепками або гвинтами. Переважніше пластикові заклепки - вони, наприклад, не дозволять щітці дряпати поверхню сантехніки при користуванні щіткою. Вийміть щітку з лещат.
6
Приступайте до формування «щетинок». Скруглите передній край блоку пластинок. Великими ножицями надріжте отримані заготовки перпендикулярно зігнутим кромок. Глибина надрізів може бути різною - до 3 см, крок між «щетинками» - 5 мм. Врахуйте, що чим більше крок, тим менша ймовірність відламування «щетинок» в ході роботи. Маленький крок додасть щітці «пухнастість». Можете комбінувати глибину надрізу і крок, це додасть щітці-смётке унікальні властивості.
Зверніть увагу
Після зносу робочого блоку зріжте пластикові заклепки гострим ножем, видаліть старий робочий блок і замініть його новим блоком «щетинок».
Корисна порада
Область застосування щітки: - мити унітазів, тазів, каструль; - догляд за автомобілем (чистка коліс, прибирання гаража); - чистка забрудненого кахлю.