Як організувати простір.

Простір навколо вас - це не тільки відчутні кімнати вашої квартири, але і невловима аура, яку ви створюєте навколо себе. І всі події, які трапляються з вами, залежать від того, як ви облаштували простір. Тому, коли хочеться змін, або потрібно вирішити конкретну задачу, приділіть увагу організації простору.
Вам знадобиться
  • Час, грошові кошти - у разі ремонту і купівлі нових речей.
Інструкція
1
Якщо ви ставите грандіозні цілі, а вдома у вас не творчий безлад, то вам постійно буде щось заважати. Зрозуміти грань між творчістю і безладдям просто: огляньте вашу квартиру. Якщо вам дуже комфортно зараз, вас не дратують розкидані на підлогу, кріслі і столі речі, значить, безлад творчий. Однак не займайтеся самообманом.
2
Приберіть все зайве з квартири, позбудьтеся речей, які ви не носите. Можливо, за один раз це не вийде зробити. Зайве - це все, що вам шкода викинути. Про те, що потрібно, думка викинути попросту не виникає. Відповідайте чесно на питання: як давно вам це перестало бути потрібним? Повірте, щоб змінити життя, потрібно викинути все непотрібне. Інакше ніяк.
3
Заповнюйте простір не за принципом «не гірше, ніж у них», а так, щоб воно стало вашим домом. Предмети меблів повинні бути функціональними, не повинні заважати пересуванню, не повинні дратувати очей.
4
Поставтеся уважно до кольоровою гаммою і фактурою стін, підлоги, стель, штор, до освітлення. Кольори і фактури не лише створюють зорові ефекти простору (наприклад, роблять кімнату більше), а й впливають на самопочуття і активність. Їх можна скорегувати освітленням. Важлива кожна дрібниця.
5
Займіться вашим особистим простором. Принцип тут той же - прибрати все зайве. Робіть тільки ті справи, які вам дійсно потрібні. Все інше безжалісно відкидайте. Не відкладайте справу в довгий ящик, якщо на те немає вагомих причин. Чим більше ви тягніть, тим складніше буде взятися за справу.
6
Проводите час тільки з тими людьми, з якими ви хочете його проводити. Це принесе вам сили.
7
Слідкуйте за своїми думками. Позитивні думки притягують хороше у ваше життя, організовують простір, як вам потрібно. Негативні - роблять все навпаки. Якщо навіть вам погано зараз, вірте в себе, і посміхайтеся собі, нехай навіть натягнуто. Це призведе до того, що скоро ви посміхнетеся щиро.
Раціональна організація простору актуальна для будь-якої кімнати в будинку. В деяких випадках ця проблема може вирішитися упорядкуванням необхідних речей і позбавленням від непотрібних. Але в спальні все ускладнюється тим, що більшу частину кімнати займає ліжко. Як же справитися з цією проблемою, коли кожен квадратний метр на рахунку?
Інструкція
1
В першу чергу, подумайте, чи так вам необхідна велике двоспальне ліжко? Якщо відповідь буде негативною, то замініть її на півтораспальними, так ви зможете звільнити пару корисних метрів.
2
Всі меблі в спальні повинна виконувати одночасно безліч функцій. Приміром, вибираючи ліжко, віддавайте перевагу тій моделі, у якої є вбудовані ящики для зберігання одягу та білизни або полиці для книг та інших дрібниць.
3
Можна встановити вбудовану ліжко з підйомним механізмом. На ній можна з комфортом розташуватися на ніч, а вдень вона вбудовується в ряд шаф, переходячи в вертикальну площину. Деякі моделі таких ліжок із зворотного боку комплектуються відкидними шафами-секретер, що дозволяють раціонально використовувати простір кімнати в денні години.
4
Якщо ви володар зовсім маленької кімнати, то вибирайте багатофункціональну меблі. Відмінним рішенням стане заміна ліжка на розкладний диван. У денний час він послужить місцем для відпочинку, а вночі стане повноцінним спальним місцем.
5
Особливо доречний диван буде в тому випадку, якщо спальня виконує декілька функцій, в тому числі і домашнього робочого місця. Зручний диван зі шкіряною оббивкою буде не тільки комфортним, але і стильним рішенням.
6
Приберіть із спальні все громіздкі шафи. Традиційно вважається, що платтяні і білизняні шафи є невід'ємними атрибутами спальні, але вони займають також і дуже багато місця. Спробуйте розмістити під ліжком викатні ящики для постільної білизни, одягу та інших потрібних речей, і ви відразу побачите, наскільки світліше і просторіше стане ваша спальня.
7
Почніть оптимізацію простору. Вертикальний спосіб зберігання речей завжди вигідніше горизонтального з точки зору раціоналізації простору. Передивіться все, що зберігається у вашій спальні, віднісши частина з речей в комору.
8
Щоб звільнити якомога більше вільного простору на підлозі, винесіть із спальні книжкові шафи, а їх вміст перемістіть на полки. Тим більше що полки можуть бути найрізноманітнішими, з будь-якою кількістю ярусів.
9
Зведіть до мінімуму простір, відведений під розважальну зону. Домашньому кінотеатру не місце в спальні, а телевізор найкраще повісити на стіну на спеціальному кронштейні.
10
Використовуйте корисну площу всієї квартири. Наприклад, якщо в прихожей в гардеробі зберігається тільки верхній одяг, то туди ж можна перемістити сукні та костюми, а трикотаж скласти в ящики під ліжком, позбувшись тим самим від одежної шафи в спальні.