Як розгладити тканину. Як розгладити складки на синтетичної тканин.

Незважаючи на те, що в магазинах з'являється все більше одягу з немнущіхся тканин, праска поки що остаточно не вийшов з ужитку. Вироби з натуральних тканин зазвичай потрібно гладити. Деякі тканини рекомендується пропрасувати через мокре полотно до того, як почати з них шити. Крім того, завжди є шанс, що вам попадеться виріб з жатой тканини, або ж в бабусиній скрині попадеться дуже красивий відріз невідомого походження, з якого дуже захочеться що-небудь зшити.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - прасувальна дошка;
  • - стіл;
  • - ковдру;
  • - сульфат міді;
  • - гліцерин;
  • - каустична сода;
  • - вода;
  • - запальничка.
Інструкція
1
Виявивши красиву тканина , яку потрібно розгладити, постарайтеся визначити її походження. Це можна зробити за допомогою домашніх засобів. Відріжте від тканини маленький шматочок і підпаліть. Якщо тканина вовняна, ви відчуєте запах паленої шерсті. Синтетична тканина просто оплавітся. Натуральний шовк теж має легких запах паленої шерсті, але його можна визначити і хімічним шляхом: візьміть 16 г сульфату міді, 10 г гліцерину, каустичної соди на кінчику ножа і розчиніть все це в 150 мл води. Шовк розчиниться, а бавовняна тканина залишиться такою, як була. Якщо у вас не відріз, а виріб - огляньте його та знайдіть ярлики. На одному з них обов'язково написаний склад тканини, а також чи можна її гладити і при якій температурі.
2
Чи не особливо м'яте виріб просто пропрасуйте праскою, встановивши потрібну температуру. Деякі тканини рекомендується прасувати тільки через ганчірочку - наприклад, вовняні, які почнуть блищати, якщо їх неправильно пропрасувати. Якщо тканина просто так не розгладжується, гладьте під паром. У сучасних прасок є спеціальні пристрої для відпарювання. Якщо праска старий, скористайтеся пульверизатором.
3
Дуже мятую, але не жатую тканина необхідно перед прасуванням намочити. Виріб повинен бути вологим, але не мокрим. Сильно мятую тканина краще розкласти в один шар. Найзручніше гладити на дошці. Великий відріз можна розкласти і на столі, підклавши під виріб байкову ковдру, складене як мінімум удвічі.
4
Якщо ви хочете розгладити жатую тканина , поперіть виріб в самій звичайній пральній машині в режимі для бавовняних або шовкових тканин. Після цього пропрасуйте, як ви зазвичай гладите бавовняні або шовкові вироби. Жатую тканина рекомендується перетворювати в звичайну, якщо «жатості» вже втратила свій первісний вигляд, але сам виріб ще виглядає цілком привабливо.
Зверніть увагу
Чи не збільшуйте температуру праски понад допустиму. Гладити легше не стане, а тканину можна спалити. В кращому випадку вона покриється жовтими плямами, які потім важко звести; Намагайтеся при глажении не робити складок. Складки, зроблені праскою, розгладити важче, ніж ті, які утворилися іншими способами; Не всі тканини можна гладити з лицьового боку.
Корисна порада
Якщо ви прасуєте на столі, не використовуйте ковдру з синтетичним наповнювачем. Найкраще взяти байкову ковдру, товсте бавовняне покривало або кілька простирадл.