Як скласти протокол без зайвих проблем.

Протоколом називається спеціальний організаційно-розпорядчий документ, який покликаний фіксувати весь хід обговорення будь-яких питань чи прийняття певних рішень. Простіше кажучи, протокол - це документ з докладною письмовій записом засідання, зборів чи іншого іншого офіційного робочого заходи.

Якими бувають протоколи? Щоб правильно скласти протокол, вам необхідно знати його основні різновиди. На сьогоднішній день в кадровому діловодстві поширені два види протоколів - повні і короткі. Як можна здогадатися з назви самих, вони характеризують хід обговорення питань по такому аспекту, як повнота і різнобічність освітлення. В основному на підприємствах будь-якої форми власності використовуються повні протоколи. В свою чергу короткі протоколи необхідні в тому випадку, якщо секретаріат компанії розпорядженні повну стенограмою заходу або тексти звучали у його ході доповідей відтворені в письмовому вигляді і здані в архів.

Як правильно скласти протокол засідання?

При складанні протоколу необхідно вказувати саме ту дату, на яку було призначено засідання чи інше колективний захід. Його текст викладається виключно від третьої особи множини. При цьому передавати зміст виступів доповідачів у відповідність із загальноприйнятими нормами можна і від третьої особи однини чісла.Чтоби скласти протокол правильно, необхідно пам'ятати, що він повинен складатися з двох частин - вступної та основної. У першій, вступній частині необхідно описати мету зібрання, позначити коло проблем, які вирішуватимуться його учасниками. Завершується вступна частина оголошенням порядку денного і погодинним його розкладу.

Як правильно скласти протокол та викласти його основну частину?

Друга, основна частина протоколу будь-якого офіційного заходу пишеться по строгому шаблоном. Вона ділиться на декілька частин, які відокремлюються один від одного підзаголовками СЛУХАЛИ, ВИСТУПИЛИ і УХВАЛИЛИ. Останній розділ необхідно починати з цифр. Перша з них буде вважатися офіційним номером протоколу, а друга - цифровим позначенням питання, включеного до порядку дня.В відповідність із загальноприйнятими вимогами, всі питання порядку денного необхідно починати з прийменника «О» або «Про». Крім цього, в порядку денному нельзяіспользовать такі стійкі вислови й формулювання, як «Поточні питання» і «Різне» .Якщо під час обговорення у одного з його учасників виникло некоеособое думку, воно може бути внесено в ітоговийтекст протоколу, але тільки з дозволу керівника. Також до протоколу можуть бути додані всі документи, створені в процесі його підготовки. Оформляється протокол на фірмовому бланку підприємства, на якому зазначені всі його реквізити.