Як шпаклювати кут.

При ремонті квартири часто виникає необхідність наносити шпаклівку на стіни, щоб зробити поверхню міцною і рівною. Освоїти цей вид оздоблювальних робіт не надто складно. Один з найважчих моментів у цій справі - шпаклювати кут . Для гарного результату необхідно правильно підготувати стіну і придбати всі необхідні матеріали.
Вам знадобиться
  • - Підготовлена до шпаклювання поверхня;
  • - Грунтовка;
  • - Шпаклівка високої якості;
  • - Шпатель кутовий;
  • - Шпаклювальний пістолет;
  • - Наждачний папір;
  • - Серпянка (при необхідності);
  • - Будівельний рівень.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню внутрішнього кута для шпаклювання так же, як і всі стіни - від цього багато в чому буде залежить загальний успіх ремонту. Кут потрібно ретельно вичистити від всіляких забруднень і знежирити; штукатурка повинна бути міцною, що не обсипатися. При необхідності стіни і кути можна заґрунтувати. Для міцної поверхні застосовуйте акрилову ґрунтовку, а для більш пухкою - спеціальний зміцнюючий грунт.
2
Заповніть розчином великі виїмки на кутах приміщення і тільки після повного затвердіння шпаклівки в щілинах, можна приступати до вирівнюючим верствам. Спочатку нанесіть суміш шпаклювальним пістолетом по обох краях суміжних стін.
3
Починайте відразу розгладжувати розчин на кутах м'якими плавними рухами, використовуючи при цьому спеціальний кутовий шпатель з нержавіючого металу. Перший раз ви повинні зашпатлевать кут шаром не товще 5 мм. Уточніть рекомендовану товщину нанесення розчину - ця інформація повинна бути вказана на упаковці засобу.
4
Дайте першому шару шпаклівки висохнути згідно інструкції (це приблизно 12 годин). Потім треба зняти великі нерівності вістрям шпателя і ретельно відшліфувати поверхню кутів наждачним папером (№80-120).
5
Продовжуйте шпаклювати кут , завдаючи наступні 2-3 вирівнюючих і фінішний шари. Перед кожним новим заходом накладений розчин повинен повністю висохнути. Перевіряйте геометрію кутів за допомогою будівельного рівня. Фінішний шар обробляйте наждаком особливо ретельно.
6
Зашпаклювати кути на стінах з гіпсокартону трохи складніше. В цьому випадку, завдавши розчин на дві сторони кута, дуже акуратно втисніть в шпаклівку спеціальну самоклейну стрічку-серпянку. Ваше завдання - якомога більш симетрично розташувати її між суміжними стінами. Поверх серпянки кладіть шпаклівку і дійте далі так само, як при вирівнюванні кутів на заштукатурені стіни.
Корисна порада
Перед початком роботи забезпечте в приміщенні оптимальну температуру (10-25 градусів) і вологість не нижче 60%; Зашпаклювати закруглений кут буде достатньо важко. В цьому випадку рекомендується використовувати гнучкий шпатель з гуми, розмір якого не більше 15 см. Можна також зробити більш рідкий Шпаклювальний розчин і наносити суміш на кут за допомогою пензля.