Як зменшити обороти вентилятора.

Зменшити обороти кулера можна кількома способами. Сильне обертання вентилятора може бути викликане його несправністю або перегрівом процесора, а можливо через неправильну настройки.
Інструкція
1
Найбільш часта причина посиленої роботи кулера - перегрів процесора. Справа в тому, що якщо процесор не отримує достатнього охолодження, кулеру доводиться працювати у багато разів сильніше своєї звичайної швидкості. Як правило це викликано тим, що на процесор давно не накладали термопасту. Для того щоб її накласти, необхідно зняти кулер, обережно прибрати старий шар термопасти і накласти новий. Якщо такого досвіду не було, бажано скористатися послугами комп'ютерного фахівця.
2
Іноді сильна робота кулера викликана його технічної непридатністю. Справа в тому, що в умовах бюджетної чи офісної «збірки» комп'ютера входять до комплект кулери дуже низької якості. Швидка поломка може бути викликана часом роботи, вони швидко зношуються. Для підтримки таких кольорів потрібно досить часто їх чистити і змащувати. Але найкраще їх замінити більш досконалою моделлю.
3
Обороти кулера можна контролювати програмно. Наприклад, за допомогою спеціальних утиліт, а іноді й БІОСа. Найпростіше це робити через програму Everest. В режимі настройки треба стежити за оборотами і зупинитися на потрібних. Однак якщо кулер слабкий, це не завжди допоможе, оскільки через перевантаження комп'ютера або перегріву процесора він все одно буде підвищувати обороти .
4
Найефективніше проблема вирішується заміною. Якщо встановити новий кулер фірми Zalman, то з оборотами проблем не повинно виникнути. А якщо і виникнуть, то таке обладнання піддається налаштуванню краще інших кольорів (особливо дешевих моделей). Також рекомендується встановити додаткову систему охолодження на задню стінку комп'ютера, для того щоб посилити продуктивну роботу системи і запобігти перегріву інших компонентів комп'ютера (крім процесора).
Іноді комп'ютери або ноутбуки видають дуже неприємний шум в процесі роботи. Причина цього криється в кулери. Щоб позбутися від дратівливих звуків, можна змінити режим роботи вентилятора.

Причини появи шуму в процесорі

Під час роботи комп'ютера всі його електронні механізми поступово нагріваються. І деякі компоненти гріються дуже відчутно. Наприклад, під час гри йде сильне навантаження на процесор і відеокарту. Але навіть при звичайному просте комп'ютера температура окремих компонентів тримається на рівні 50-60оС вище нуля.А якщо системний блок або ноутбук дуже рідко очищаються від пилу, то нагрів основних деталей відбуватиметься ще швидше. Перегрівання призводить до постійних зависань комп'ютера, і вентилятори, намагаючись вирішити дану проблему, працюють на підвищених оборотах. А це призводить до дратівливої шуму. Постійний перегрів може закінчитися аварійної поломкою однієї або декількох деталей технікі.Поетому, щоб позбутися від постійного шуму, потрібно зменшити обороти кулера. А причин, які призводять до появи шуму, всього три. Перша - перегрів компонентів комп'ютера. Особливо це стосується ноутбуків, тим більше в літній час, коли температура в кімнаті часто вище нормальної. Щоб знизити кількість обертів кулера, необхідно почистити комп'ютер або ноутбук або змінити термопасту на процессоре.Вторая причина - погано змазаний або просто старий кулер. Для кращої роботи його необхідно почистити і змастити. І третя причина - новий вентилятор був обраний з більшим, ніж потрібно, числом оборотів. В цьому випадку потрібно просто зменшити його обороти.

Налаштування режиму роботи кулера через БІОС

Змінити режим роботи кулера можна через БІОС. Щоб зайти в нього, потрібно перезавантажити комп'ютер і відразу, як тільки почне завантажуватися система, кілька разів натиснути кнопку Delete. Відкриється головне меню БІОС, де слід перейти в розділ Power. Далі потрібно вибрати рядок Hardware Monitor, а потім змінити значення в рядках CPU Q-Fan Control і Chassis Q-Fan Control на Enabled (тобто включити) .В результаті цих дій з'являться нові рядки CPU Fan Profile і Chassis Fan Profile. В них є три різних режими роботи: продуктивний (Perfomans), тихий (Silent) і оптимальний між продуктивністю і шумом (Optimal). Після вибору необхідного режиму роботи потрібно натиснути кнопку F10 для застосування змінених налаштувань. Після таких нескладних маніпуляцій кулери будуть видавати набагато менше шуму в процесі роботи комп'ютера або ноутбука.