Як зшити рукавичку.

Прихвачує - дуже потрібна річ на будь-якій кухні і для будь-якої господині. Тільки прихватки швидко виходять з ладу, і доводиться замінювати їх новими. Маючи трохи тканини і вільного часу, ви цілком можете зшити її самі. Зробити прихватку можна будь сподобалася вам форми - круглої або квадратної, а можна і у вигляді рукавички. Така прихватка буде особливо зручна, коли треба виймати гарячу сковорідку з духовки.
Вам знадобиться
  • Кольоровий яскравий ситець 30х160 см, ватин 30х80 см, білий ситець 30х80 см, лист паперу, змилок або крейда, коса бейка, нитки, булавки.
Інструкція
1
Для початку зробіть на папері викрійку у формі вашої руки: грубувато, з запасом. Обведіть пальці разом, великий - окремо, як у рукавиці. Виріжте те, що вийшло.
2
Складіть кольоровий ситець 8 разів. Виріжте деталі згідно викрійці, залишивши припуски на шви. З ватину виріжте 4 однакових деталі. Також зробіть 4 деталі з білого ситцю. Далі складіть стопкою деталі: з ватину, з білого ситцю, з кольорового ситцю вгору лицьовою стороною. Скріпіть деталі між собою шпильками і змітайте. Таким чином підготуйте дві симетричні пари половинок.
3
Шпильками скріпіть обидві частини між собою з вивороту, змітайте і прострочіть зигзагом близько до ліній викрійки, обріжте зайве. Виверніть рукавицю. Дві деталі кольорового ситцю складіть лицьовою стороною один до одного, змітайте і прострочіть зигзагом, зайве обріжте. Це буде підкладка. Вкладіть її в основну частину рукавиці і акуратно розправте.
4
Обидві частини змітайте, поверху обшийте косою Бейко, з якої також зробіть петельку. Аналогічно зробіть другу рукавицю.
Корисна порада
Корисна порада: щоб згодом уберегти руки від гарячого, ватин краще шити в два шари. Але робити треба все дуже акуратно; При бажанні можна зробити тільки одну прихватку-рукавичку. В цьому випадку вам знадобиться чотири деталі кольорового ситцю, дві деталі ватина, чотири деталі білого ситцю. Вирізані деталі потрібно буде скласти в стопки і прошити в такому порядку: кольоровий ситець виворіт, білий ситець, ватин, білий ситець і кольоровий ситець лицьовою стороною.