Як повернути гроші поручителю.

Договір поручительства, укладений з банком на прохання знайомого або родича, більшість людей вважає формальністю. Насправді, цей документ визначає статус поручителя. Тепер він стає повноцінним учасником фінансової угоди. У разі непогашення кредиту основним позичальником, поручитель несе повну відповідальність перед банком і буде змушений розплатитися власними коштами. Поручитель зможе повернути свої гроші , дотримуючись наведених нижче інструкцій.
Вам знадобиться
  • Пакет документів з банку, регресивний позов.
Інструкція
1
Зверніться в банк з вимогою надати вам повний пакет документів, що стосуються вашої участі у цій фінансовій операції. Як правило, це договір поручительства і платіжні документи, що підтверджують погашення всієї заборгованості за договором позики, а також основний кредитний договір.
2
Зверніться до боржника з письмовою вимогою про повернення боргу. У листі вкажіть суму боргу, штрафи і пені, терміни розрахунку, а також дату передачі документів до суду. Надішліть звернення рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Можливо боржник, що ховається від банку, що не стане вас уникати і постарається розрахуватися, не доводячи справу до судового розгляду.
3
Підготуйте для звернення до суду регресивний позов. Це вимога про повернення боргу, сплаченого кредитором третій особі замість боржника. У позовній заяві вкажіть повну суму понесених вами витрат, з урахуванням судових витрат.
4
У разі відмови боржника від розрахунку передайте документи в судовий ділянку для подальшого розгляду. Дочекайтеся винесення суддею рішення по вашій справі і передайте його в службу судових приставів для стягнення боргу.
Зверніть увагу
Після повного розрахунку з фінансовою організацією, поручитель стає кредитором боржника (стаття 365 Цивільного кодексу РФ). Банк передає вам всі права на заставні зобов'язання позичальника для відшкодування коштів, сплачених у рахунок погашення боргу. Ви отримуєте можливість розпоряджатися нерухомим або іншим майном боржника, яке було представлено в якості застави по позиці.
Корисна порада
При отриманні документів з банку переконайтеся, що вам передані оригінальні документи, а не їх копії. Оскільки в суді від вас зажадають саме оригінали.