Як розписати обробну дошку.

Дерев'яна обробна дошка використовується не тільки для нарізання продуктів, але і для прикраси кухонних стін. Розписану дошку можна подарувати друзям, тільки враховуйте дизайн їх кухонних приміщень, щоб ваш подарунок припав до речі.
Вам знадобиться
  • - Проста дерев'яна обробна дошка;
  • - Грунтовка для дерев'яної поверхні;
  • - Акрилові фарби;
  • - Пензлики;
  • - Картинка;
  • - Копіювальна папір;
  • - Олівець.
Інструкція
1
Знайдіть відповідний малюнок для вашої дошки. Малюнок можна скомпонувати з декількох різних картинок. Якщо ви вмієте малювати, то вам достатньо тільки бачити картинку в журналі або на комп'ютері. При іншому варіанті використовуйте принтерну роздруківку, або досить чіткий малюнок, щоб його можна було обвести олівцем.
2
Покладіть дошку на стіл. Розбавте ґрунтовку за вказівкою на етикетці. Замість готової грунтовки можна використовувати сильно розведений водою клей ПВА. При висиханні він дає прозору поверхню. Макайте пензлик в грунт і покривайте дошку з того боку, де буде розташовуватися ваш малюнок. Завдяки такій пропитке, фарби не будуть проникати вглиб дерева, ваша картинка залишиться чіткою і яскравою. Просушіть заґрунтовану дошку .
3
Закрийте поверхню дошки копіювальної папером. Розмістіть на ній малюнок. Обведіть всі лінії малюнка олівцем. Намагайтеся не натискати сильно на олівець, щоб відбиток був тонким і не утисненим. Глибоку випадкову лінію важко стерти з дерева, може залишитися вмятинка. І вам доведеться шліфувати це місце і заново грунтувати.
4
Розмалюйте картинку, акриловими фарбами. Фарби добре змішуються між собою. Ви можете отримати безліч відтінків. Якщо акрилові фарби стали тягучими, то розбавте їх водою. Малюнок швидко сохне, так що не поспішайте, щоб фарби не зливалися в місцях зіткнення один з одним, там де це не потрібно.
5
Просушите вийшла обробну дошку . Поверхня дошки можна покрити лаком на водній основі, а можна цього не робити. Акрилові фарби зберігають свою яскравість довгий час. Розписана дошка придатна для миття водою, фарби не ушкодяться.
Корисна порада
Для додання більшої декоративності обведіть весь малюнок чорним або іншим, відповідним за кольором, контуром.