Як промити сечовий міхур.

Промивання сечового міхура проводиться для механічного видалення продуктів розпаду дрібних каменів, тканини або гною. При хронічному і гострому захворюванні слизової оболонки сечового міхура в якості лікувальної процедури виробляють його промивання за допомогою антисептичних та лікарських засобів. Також процедуру промивання сечового міхура роблять за допомогою гумового катетера перед введенням цистоскопа.
Вам знадобиться
  • - Кружка Есмарха
  • - катетер
  • - розчин борної кислоти або перманганату калію
Інструкція
1
Попередньо потрібно встановити місткість сечового міхура, це робиться шляхом вимірювання кількості сечі, яка виділилася при сечовипусканні.
2
Покласти хворого на спину, зігнути ноги в колінах і розвести стегна. Таз при цьому повинен бути трохи піднятий.
3
Промивати сечовий міхур потрібно за допомогою кружки Есмарха, на гумову трубку надіти катетер. Використовувати для промивання 2% -ний розчин борної кислоти або розчин перманганату калію в співвідношенні 1: 10000. Інструменти повинні бути ідеально стерильними.
4
Обережно ввести катетер і спустити сечу хворого.
5
З'єднати катетер з гумовою трубкою кружки Есмарха, ввести рідину в сечовий міхур до появи позивів сечовипускання. Роз'єднати кружку від катетера і випустити введену рідину. Промити сечовий міхур до появи виключно прозорої рідини.
6
Заповнити сечовий міхур наполовину приготованим розчином і видалити катетер.
7
Залишити хворого лежати протягом 30-60 хвилин. Зазвичай число промивань становить від 12 до 14 разів.
Зверніть увагу
Якщо розташувати катетер неправильно, він може впертися в стінку або закупоритися слизом. Це призведе до того, що промивна рідина не буде витікати з катетера. В цьому випадку катетер потрібно трохи витягти або влити трохи рідини, щоб видалити слиз. Якщо пацієнт при введенні рідини відчуває біль, це означає, що ви ввели надмірно велику кількість рідини.