Як скласти інструкцію в сфері бізнесу.

Жоден успішний бізнес не може розвиватися спонтанно, сам по собі. За кожним прийнятим його керівництвом рішенням повинні стояти чіткі розрахунки, засновані на конкретних цифрах і фактах. А вони, в свою чергу, повинні ґрунтуватися на матеріалах бізнес-плану або спеціальної інструкції, складеної аналітиками компанії. Ці документи життєво необхідні будь-якому комерційному підприємству, особливо - недавно створеному.

Які аспекти роботи повинна відображати інструкція? Щоб скласти інструкцію правильно, необхідно брати до уваги безліч найрізноманітніших аспектів. В інструкції повинні бути органічним чином об'єднані плани фірми одразу за кількома функціональними напрямками, в тому числі - маркетингу, фінансів, виробничих питань. Для цього її керівник повинен зібрати начальників всіх вищеперелічених відділів та узгодити з ними всі ключові моменти розвитку компанії.

Чи можна скласти інструкцію правильно за один раз?

Однак на практиці зробити це зовсім не так просто, як здається. І в першу чергу тому, що керівник кожного відділу при розподілі фінансування буде намагатися домогтися максимальної вигоди саме для свого підрозділу. Правильно скласти інструкцію можна лише в тому випадку, якщо керівник компанії проявить волю і настоїть на тому чи іншому варіанті. Однак прийняти таке рішення на першому ж засіданні з обговорення інструкції виходить дуже рідко. Також варто відзначити, що складання інструкції для недавно створеної компанії завжди відрізняється досить високим ступенем невизначеності. Тому в майбутньому в інструкцію майже напевно доведеться вносити значні корективи.

Правильно скласти інструкцію - значить підвищити конкурентоспроможність компанії

Якщо компанія входить до складу великого холдингу, складати для неї інструкцію повинні його керівники, а також інші представники керуючої компанії. Для цього їм слід детально вивчити специфіку роботи свого структурного підрозділу, проаналізувати його затратні бюджети. Незважаючи на всю складність складання інструкції, з часом вона обов'язково починає приносити компанії користь. Грамотно складена інструкція допомагає контролювати витрату коштів, координувати дії всіх відділів. Вона є важливою конкурентною перевагою перед іншими фірмами.