Як розповісти про свою сім'ю.

Сім'я - невичерпне джерело тем для розмови. Поговоривши про погоду, люди зазвичай переходять до родині . Але це зазвичай стосується близьких людей, які вже знайомі з вашими рідними. Але що робити, якщо вам належить представити свою сім'ю незнайомим людям, які не мають про неї жодного уявлення, як розповісти так, щоб було цікаво і зрозуміло?
Інструкція
1
Є ряд принципів, які потрібно враховувати при побудові будь-якого зв'язного тексту. По-перше, в оповіданні має бути вступ, в якому ви знайомите слухачів з темою розмови. Формат того заходу, де вам потрібно презентувати текст про свою родині , може бути різним: від зустрічі "без краваток" з начальством до вечері в ресторані зі старими друзями. Тут потрібно вдатися до прийомів красномовства: адже навіть якщо вони самі викликали вас на розповідь про свою родині , це ще не означає, що вони будуть слухати вас, відкривши рот, якщо ваш розповідь не буде цікавим.
2
Після вступу слід основна частина, де ви викладаєте інформацію, гідну уваги. Приготуйтеся до того, що вас будуть перебивати, ставити запитання. Сім'я - це животрепетна тема, сім'я є у всіх, і люди будуть так чи інакше порівнювати себе з вами. Відповідайте на запитання (розповідь про родині найбільш часто протікає саме у формі бесіди), але і не дайте оповіданню згорнути не в ту сторону. Поспішіть розповісти про всіх членів родини, які можуть цікавити ваших слухачів і згадати про нові, про які ті ще не знають. Коротенько охарактеризуйте стан речей, намацавши, що саме хочуть почути ваші співрозмовники.
3
В усній формі викладу заключна частина не несе на собі особливого смислового навантаження, оскільки навіть якщо ви й починали як оповідач, то закінчите напевно як співрозмовник. Інша справа, якщо ви розповідаєте в більш офіційній обстановці, наприклад, на зустрічі, конференції, конкурсі. Тут потрібно вибудовувати свою розповідь набагато ретельніше. Зміст виступу теж, цілком можливо, буде іншим, і чекати від вас будуть не сумбурного викладу подій, що відбулися, а чітко вибудуваного, зрозумілого розповіді. В цьому випадку враховуйте також, що не всі слухачі знайомі з вашою родині й чи володіють якимись навіть мінімальними знаннями про неї. Тому розповідайте так, щоб все було зрозуміло всім.
4
Якщо вам потрібно представити свою доповідь в офіційній формі, то враховуйте вимоги, пропоновані до вашої розповіді. По-перше, тематика. Якщо потрібно висвітлити історію родини, не вдавайтеся в подробиці ваших кулінарних уподобань. По-друге, обсяг. Розрахуйте ваш розповідь так, щоб і на вступ, і на основну частину, і на укладення доводилося певну кількість часу. В процесі не захоплюйтеся якимось окремим пунктом плану. Чи не "висне", щоб вас не зупинили і не натякнули, що час закінчується.
5
Постарайтеся супроводити свій текст фотографіями, малюнками - чим-небудь, що могло б зробити ваш розповідь більш наочним і цікавим. Як би не звичні були ваші слухачі до довгих виступів, краще зробити так, щоб вони не нудьгували. Розповідь про родині навряд чи буде обмежений якимись жорсткими рамками в цьому відношенні, це ж, врешті-решт, не науковий доповідь.