Як вибрати блог.

блоггерство , тобто ведення особистих онлайн щоденників, сьогодні надзвичайно популярно в російськомовному інтернеті. Блоги ведуть всі, починаючи від президента країни і закінчуючи молодшими школярами. Російськомовні блоги - це одночасно і спосіб самовираження, і форма спілкування та обміну думками, і повноцінні ЗМІ, і навіть бізнес. Інакше кажучи, блог - це вже набагато більше, ніж просто чергове мережеве розвага.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили, що вам теж потрібен особистий онлайн щоденник, в першу чергу слід визначитися з майданчиком для його розміщення. Багато в чому вибір платформи для блогу залежить від цілей його автора і завдань, які ставляться перед самим блогом. Якщо ви хочете мати саме особистий щоденник, щоб виражати свої погляди і спілкуватись з однодумцями, - це один варіант, якщо ви плануєте блог під якісь конкретні завдання (бізнес, заробляння грошей, пропаганда певних ідей) - зовсім інший. На сьогоднішній день в інтернеті є два шляхи створення особистого блогу: використання одного з численних безкоштовних сервісів або створення окремого щоденника на платному хостингу.
2
Якщо вам потрібен саме особистий онлайн щоденник, немає сенсу перейматися питаннями платних хостингів і доменів, краще вибрати блог на одному з безкоштовних сервісів. Труднощі тут полягає в тому, щоб зорієнтуватися серед них і знайти найбільш підходящий для ваших цілей. На сьогодні в Рунеті найбільш популярними є такі блогові платформи як Живий Журнал (LiveJournal), Diary.ru, LiveInternet, популярний сервіс для тинейджерів Beon.ru, а так же блоги на Mail.ru і Я.ру.
3
Головними перевагами цих платформ є їх безкоштовність, простота реєстрації та функціоналу, можливість з легкістю знаходити однодумців і створювати цілі спільноти за інтересами, регулярне оновлення без вашої участі. У потужних популярних сервісів мається свій штат програмістів, які займаються підтримкою і розвитком цих платформ. В якості мінусів можна назвати обмеженість можливостей для користувача, стандартне оформлення, складне доменне ім'я, присутність сторонньої реклами, відсутність будь-яких прав користувача на блог, неможливість комерційної діяльності. До того ж для реєстрації блогів на Mail.ru і Я.ру необхідно мати поштові ящики на поштових серверах власників платформ - mail.ru або yandex.ru.
4
Альтернативою масовим безкоштовним блогам є так звані «окремо стоять» (Stand-alone) блоги. За своєю суттю вони представляють самостійні сайти, розміщені на платних хостингах і, як правило, володіють власним доменним ім'ям. Для їх створення потрібно яка-небудь cms (Content management system), тобто система управління сайтом, і наявність певних знань в області створення сайтів у автора. Stand-alone блоги зазвичай створюються для вирішення комерційних завдань - заробітку грошей на контекстній рекламі або просування будь-яких послуг і товарів. Ці блоги за своїм функціоналом володіють повною незалежністю, мають складну структуру і часто виглядають як повноцінні сайти. Мінусом подібних блогів є неможливість створення системи френдів (друзів) і складність просування на початковому етапі.