Як створити керуючу компанію.

На сьогоднішній день більшість великих промислових холдингів мають у своїй структурі так звану керуючу компанію. Під цією назвою розуміється свого роду штаб-квартира, в якій знаходиться вище керівництво підприємства, що приймає стратегічно важливі рішення.

Юридичний статус керуючої компанії На законодавчому рівні термін «керуюча компанія» має на увазі юридична особа, створена виключно для управління майном в кредитних і лізингових компаніях, а також в інвестиційних фондах. Крім цього, керуючою компанією має право іменуватися організація, розпоряджається коштами недержавних пенсійних фондів.

Щоб створити керуючу компанію, необхідно продумати її структуру

Керуюча компанія створюється строго відповідно до чинного законодавства. Таким чином, для того щоб створити керуючу компанію, спочатку необхідно отримати ліцензію на здійснення діяльності з управління інвестиційними фондами (у тому числі - пайовими) і недержавними пенсійними фондамі.Прі отриманні відповідної ліцензії вже повинна бути продумана чітка структура керуючої компанії. Вона формується в залежності від цілей її створення, а також від специфіки її майбутньої діяльності. Вона, в свою чергу, визначається тими функціями, які передаються в компетенцію керуючої компанії, а також залежить від загального числа підконтрольних їй виробництв, фірм і підприємств.

Створити керуючу компанію можна на основі 5 відділів

В структуру керуючої компанії повинні входити як мінімум п'ять відділів: кадрів, маркетингу, юридичних консультацій, бухгалтерія та адміністративно-управлінський. Саме ці відділи необхідні для повноцінного функціонування організації. Будь-які інші можуть засновуватися начальством опціонально, в залежності від поточних потреб керуючої компанії. Працювати в штаті керуючої компанії можуть як співробітники, переведені з інших підприємств і підрозділів, так і набрані зі сторони.Прі формуванні структури керуючої компанії дуже важливо чітко розмежувати повноваження між її адміністрацією та керівництвом інших підрозділів холдингу. Це допоможе уникнути конфліктів між ними в майбутньому, а також створити керуючу компанію в мінімальні терміни.