Як перевірити працездатність процесора. перевірка процесора на працездатність.

В процесі роботи на комп'ютері у вас може виникнути підозра в нестабільній роботі процесора або його роботи зі збоями. Збої в роботі процесора є причиною нестабільної роботи всього комп'ютера. Для того щоб розвіяти сумніви в правильності роботи процесора , необхідно протестувати його працездатність.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, процесор, програма-архіватор і файл великого обсягу, початкові навички по роботі з комп'ютером.
Інструкція
1
Найпростішим способом з'ясування несправності в процесорі є його заміна. При наявності у вас можливості якийсь час використовувати інший, точно такий же процесор, необхідно вийняти «підозрілий» процесор з сокета материнської плати і встановити інший.
2
Перевірку працездатності процесора можна провести шляхом тестування за допомогою спеціального програмного забезпечення. В даний час є безліч діагностичних програм, доступних для скачування в інтернеті. Скачавши таку діагностичну програму, запускаєте її та тестируете працездатність процесора . Причому дане програмне забезпечення дозволяє протестувати не тільки процесор, але і материнську плату, відеокарту і інші елементи комп'ютера.
3
Але більшість діагностичних програм є платними. Якщо ви не займаєтеся тестуванням комп'ютерного обладнання на професійній основі, то покупка такої програми для вас буде недоцільною. Існує безкоштовний спосіб тестування процесора . Для цього вам знадобиться будь-яка програма-архіватор (ZIP, RAR) і файл великого обсягу, на архівування якого піде кілька годин. Спробуйте заархівувати цей файл. Якщо архівація проходитиме з помилками або після процесу архівації файлу архів буде непрацездатним, то це явна ознака того, що ваш процесор в роботі має збої. Під час архівації основне навантаження переноситься на процесор, а тривала архівація напевно виявить збої.