Як купити б у скутер.

Прийшло літо, а значить зараз саме час подумати про недорогий і зручному засобі пересування по місту. Скутер - відмінна сезонна альтернатива автомобілю. Він буде вашим вірним супутником і товаришем все теплі місяці, головне - правильно вибрати.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет
  • - друковані періодичні видання про купівлю-продаж транспортних засобів
Інструкція
1
Вивчіть ринок. Перегляньте всі доступні оголошення з відкритих джерел і прицінитеся. Визначте середню ринкову вартість тієї марки і моделі скутера, який ви плануєте придбати, щоб потім мати можливість аргументовано поторгуватися. Відберіть з існуючих оголошень три-п'ять пропозицій, які б вас влаштували, обдзвоните продавців і вирушайте на огляд. Не зациклюйтеся на якомусь одному реченні, огляньте кілька скутерів перед покупкою, щоб мати можливість порівняти.
2
Огляньте скутер. При покупці колишнього у вживанні скутера в ретельно обстежте як його технічний стан, так і екстерьер.Само собою варто звернути увагу і поторгуватися через подряпини, відколів, вм'ятин або слідів ремонту. Огляньте глушник: якщо його нижня частина покрита подряпинами, то попередній власник або ігнорував високі бордюри, або исхитряется їздити на задньому колесі. У кожному разі, така еквілібристика скутеру не так на користь: внаслідок могла погнутися рама і переднє колесо, а підшипники - і зовсім разбіться.Еслі скутер обладнаний кошиком, то його цілком могли використовувати в якості транспорту для доставки вантажів, тобто на ньому міг їздити кур'єр, що само собою означає підвищений знос і сувору експлуатацію.
3
Вивчіть технічну сторону питання. Ресурс двигуна скутера становить приблизно сто п'ятдесят тисяч кілометрів, хоча ця цифра може варіюватися залежно від марки і року випуску, так що зверніть увагу на пробіг і відмовтеся від покупки, якщо показники одометра прагнуть до цього критичного показника незалежно від того, що каже продавець .Під час зовнішнього огляду вас повинні насторожити позаштатні кріплення різних деталей і подряпини навколо болтів: це може служити вірною ознакою як мінімум недавнього ремонту, а в гіршому випадку того, що ця машина була зібрана із запчастин місцевими умільцями. Не ризикуйте. Розпитайте власника якнайдетальніше про те, що саме і коли піддавалося ремонту, як, де і коли проводилося технічне обслужіваніе.Не забудьте перевірити, чи функціонує електрообладнання. Також особливу увагу при огляді приділіть станом повітряного фільтра: зрозуміло, погано, якщо він буде брудним, проте ще гірше, якщо він буде чисто вимитим, але без спеціальної масляної просочення. Це не тільки означає безграмотну передпродажну підготовку, а й недбале ставлення до скутера в цілому, а можливо і майбутні проблеми з двигуном.
4
Проведіть пробну поїздку. Якщо продавець від цього категорично відмовляється, то йому явно є що приховувати. Відмовтеся від покупки. Якщо все ж вам вдалося роздобути скутер для пробної поїздки, постарайтеся, щоб вона протривала мінімум п'ятнадцять хвилин: так ви зможете дізнатися про максимальну кількість потенційних проблем. Двигун повинен працювати рівно, не захлинаючись і без провалів в запалюванні. Сторонні шуми, дзвін і тріск абсолютно неприпустимі - така покупка принесе вам більше клопоту, ніж задоволення. Природно, що з вихлопної труби не повинен валити дим коромислом: ні через кілька хвилин після прогріву, ні в процесі пробної поїздки. Під час руху скутер не повинно "вести" в сторону від наміченої траекторіі.Не забудьте перевірити гальма! У тому випадку, якщо гальмівні колодки стерті, ви витратите на придбання нових приблизно тисячу рублів. Скутер з подібним дефектом придбати, звичайно, можна, але все ж спробуйте принаймні виторгувати у продавця суму, еквівалентну майбутнього ремонту .
5
Огляньте гуму. Тут немає ніяких складнощів, просто зверніть увагу на стан покришок: протектор не повинен бути стертий, а на гумі ні в якому разі не повинно бути тріщин. Якщо тріщини є - це ознака того, що скутер занадто довго чекав свого нового господаря, стоячи десь на осонні. Це повинно вас як мінімум насторожіть.Еслі зі скутером все гаразд, і ви повні рішучості його купити, не забудьте оформити угоду.
6
Оформіть договір. Це може бути договір купівлі-продажу в простій письмовій формі, що не вимагає участі нотаріуса, або договір, складений і завірений комісійним магазіном.Обратіте увагу, що якщо скутер стоїть на обліку в ГИБДД, краще попросити господаря зняти його з обліку до угоди.
Зверніть увагу
Утримайтеся від покупки скутера, якщо господар відмовляється знімати транспортний засіб з обліку в ГИБДД або наполягає на продажі за дорученням.
Корисна порада
Щоб зібрати якомога більше інформації про цікавить вас марку і модель скутера, знайдіть і зареєструйтеся на декількох форумах любителів скутерів. Там вам зможуть дати вичерпні відповіді практично на будь-які питання, що стосуються майбутньої покупки. Найчастіше на таких форумах також присутній розділ оголошень про купівлю-продаж техніки. Вивчіть і ці пропозиції: на форумі у вас буде можливість не тільки про все розпитати власника, а й порадитися з іншими учасниками дискусії.