Як промивати ніс при нежиті.

Відсутність носового дихання при нежиті при носить безліч трохи при ятних відчуттів під час робочого дня , а вночі робить сон неспокійним і переривчастим. Але за допомогою простих і доступних засобів можна полегшити цей стан. Регулярне промивання носа при нежиті позбавляє від слизу, яка є відмінною середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, і сприяє більш швидкому відновленню слизової носа.
Вам знадобиться
  • Для цього знадобиться: сіль йодована, тепла вода 0,5л, спринцівка з гумовим наконечником, дрібне блюдце.
Інструкція
1
Розведіть в теплій воді сіль, щоб вийшов солоний розчин (в міру міцний). Наберіть його з при нцовкой. Нахиліться над ванною, щоб тіло було під прямим кутом, і поверніть голову в сторону протилежну тій ніздрі, яку спочатку будете промивати (тобто промиваючи праву ніздрю, поверніть голову вліво).
2
Вставте гумовий наконечник з при нцовкі глибоко в ніздрю і вливайте в неї сольовий розчин. Рот тримайте відкритим. При правильному промиванні носа, частина води буде виходити з іншої ніздрі, а основна частина розчину буде виливатися з рота.
3
Промивши одну сторону носа, висякатися черзі кожну ніздрю (висмарківая одну ніздрю, закривайте іншу) і в такій же послідовності промийте іншу сторону носа. Промивайте до повного використання розчину. Після промивання закапайте краплі для носа.
4
Не менш ефективно промивання носа природним втягуванням води. Налийте в блюдце сольовий розчин для промивання носа. Нахиліться над ванною. В одній руці тримайте блюдце, а другий закрийте одну ніздрю. Відкриту ніздрю занурте в розчин і повільно і обережно втягуйте розчин в себе.
5
Рот тримайте відкритим. Якщо промивання носа при нежиті проводиться правильно, то вся вода буде виливатися з рота. Промивши одну сторону носа, висякатися почергово обидві ніздрі і при ступайте до промивання другої сторони носа.
6
Після промивання, частина води може ще перебувати в пазухах носа. Для повного їх звільнення від солоного розчину такою ж кількістю, тільки прісної води, кілька разів прополощіть горло (сильно закинувши голову). Це сприяє очищенню пазух носа від слизу і від залишків розчину. У перший день промивайте ніс - щогодини, другий день - кожні два-три години, в наступні дні - вранці і ввечері.
7
Для промивання носа можна використовувати розчин розведеного з водою яблучного оцту (на один стакан води одна столова ложка натурального яблучного оцту). Цей же розчин можна використовувати для полоскання горла. Таку ж дію на слизову носа надає настій з хвої.