Як відкрити своє ательє одягу.

Одяг на замовлення зараз здається чимось на зразок екзотики. Справді, навіщо шити плаття, якщо його можна купити? Однак не варто поспішати з однозначною відповіддю: нерідко бальні, вечірні або весільні сукні, зшиті на замовлення, набагато якісніше, гарніше і дешевше тих, що пропонують магазини. Тому ательє - цілком вдала бізнес-ідея. Крім того, витрати на його відкриття достатньо невеликі, спочатку ви можете працювати самостійно вдома.
Інструкція
1
Відкрити ательє нескладно тому, хто вміє шити і розбирається в моді. Саме основне, що для цього буде потрібно - це гарна швейна машина. Матеріали, як правило, надаються замовником або за погодженням із замовником купуються майстром. Приміщення для ательє потрібно мінімальне, спочатку підійде навіть власна квартира. Не варто й говорити, що компанію під ательє створювати не варто, краще всього просто зареєструватися в якості індивідуального підприємця.
2
Однак все-таки ательє по пошиву одягу - досить специфічний вид бізнесу. Очікувати, що клієнти повалять до вас відразу, як тільки ви відкриєтеся, не слід: все ж повсякденний одяг люди воліють купувати в магазинах, а бальні, вечірні та весільні наряди в нашому житті потрібні не так часто. Тому ще до відкриття ательє слід подумати про його просування.
3
Вашими першими клієнтами, без сумніву, стануть ваші знайомі. Вже вони-то напевно знають, що ви вмієте шити гарний одяг. Насамперед донесіть цю інформацію до всіх, хто може цього ще не знати. Нехай всі знають, що ви відкриваєте ательє . Можливо, що комусь саме зараз потрібно зшити вечірнє плаття. Особливо вигідно буде повідомити цю інформацію навесні, коли школярі та їхні батьки готуються до випускних вечорів.
4
Також можна розгорнути невелику рекламну кампанію в соціальних мережах і на "жіночих" форумах. Для цього важливо зробити портфоліо - пофотографувати те, що ви коли-небудь шили, і вивісити ці фотографії, адже потенційні клієнти повинні знати, на що ви здатні. "Сарафанне радіо" та інтернет в разі відкриття ательє - кращі види реклами, оскільки вони незатратним і дохідливі. Плакати, листівки та інше коштуватимуть дорожче, а ефект може залишитися тим же.
5
Будучи індивідуальним підприємцем можна вести бізнес у власній квартирі, тому приміщення під ательє вам знадобиться пізніше, коли ви "виростете" і наймете персонал. Таким чином, перші дії бажаючого відкрити ательє після рекламної кампанії - це реєстрація в якості індивідуального підприємця і покупка гарної швейної машини. З появою першого клієнта ательє можна вважати що відкрився.